استان

ابهام در تعطیلی مدارس شهر مرزی مهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین روز گذشته فرماندار ایلام در گفت و گو با خبرنگاران استانی اعلام کرد که مدارس مهران به منظور تسهیل عبور و مرور زائران قرار است از روز یکشنبه به مدت دو هفته تعطیل باشد و امکان اسکان زائران در مدارس فراهم شده و از میزان ترددهای شهروندان نیز کاسته شود.


فرماندار این شهر اعلام کرد البته معلمان و کادر اداری باید در مدارس حاضر باشند.
هنوز ساعتی از انتشار این خبر در رسانه های استانی و ملی نگذشته بود که فرمانداری این شهرستان با صدور اطلاعیه ای منکر تعطیلی مدارس شده و اعلام کرد هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

مخالفت شدید آموزش و پرورش

ساعتی بعد مشخص شد پس از اعلام خبر تعطیلی مدارس از سوی آقای فرماندار، آموزش و پرورش به شدت از این تصمیم یکجانبه انتقاد کرده و مخالفتش را با تعطیلی مدارس اعلام کرده است، به همین دلیل فرمانداری خبر تعطیلی مدارس را منکر شد.

به علت مخالفت ها تعطیلی مدارس را لغو کردیم

در همین حال صبح امروز استاندار ایلام در گفت و گو با میزان با تائید اعلام شدن خبر تعطیلی مدارس گفت: پس از اعلام شدن خبر تعطیلی اموزش و پرورش اعلام کرد دانش آموزان از مباحث درسی دور می مانند و امکان جبران وجود ندارد به همین دلیل تصمیم گرفتیم فقط شنبه ۲۹ آبان مدارس شهر مهران تعطیل باشند.

آموزش و پرورش: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری است

در حالی که تعطیلی مدارس تائید و تککذیب می شد، سلیمانی مدیر آموزش و پرورش مهران در اظهار نظری با بیان اینکه مدارس نیمه تعطیل هستند، گفت: نامه ای از طرف فرمانداری به این اداره ارسال شده اما مدارس به طور کامل تعطیل نیستند و مدیران و معاونان در مدارس حضور خواهند داشت.

وی اظهار کرد: الزامی برای حضور دانش آموزان در تاریخ اعلام شده وجود ندارد و در صورت حضور دانش آموزان در مدارس کار تدریس انجام می شود.

مدیر آموزش و پرورش مهران یاد آور شد: تعطیلی مدارس باعث خلل در امر آموزشی خواهد شد از این رو برنامه ریزی شده تا با برگزاری کلاس های جبرانی برای دانش آموزان بعد از ایام اربعین این خلل مرتفع شود.

حال باید منتظر ماند و دید آیا مدارس در شهر مهران بالاخره تعطیل می شوند یا دانش آموزان می توانند به صورت اختیاری در کلاس ها حاضر نشوند. اما موضوع قابل تامل سیاست های چندگانه فرماندار و مدیران آموزش و پرورش استان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن