اجتماعی و فرهنگی

علت خروج کُند زائران از مرز مهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار «نورعلی یاری»  اظهار کرد: ورود زائران به مرز مهران نسبت به سال گذشته بسیار زودتر آغازشده است و آمارهای موجود حکایت از افزایش سه برابری زائران در این مرز دارد و وجود این میزان حجم جمعیت، ترافیک مسیر ایلام – مهران روان گزارش‌شده اما رانندگان بااحتیاط کامل در جاده‌های استان ایلام رانندگی کنند.

وی افزود: ترافیک در شهر مهران نیز روان است و با همراهی و همکاری نیروهای پلیس راهور و پلیس‌راه ،کنترل مناسبی در وضعیت معابر شهری و جاده‌ای منتهی به این شهر برقرارشده است.

یاری با اشاره به وجود ۹۶ گیت در پایانه مهران جهت خروج زائران از مرز گفت: در مرز مهران مشکلی ازنظر تجهیزات فنی و انسانی وجود ندارد اما در سمت مرزهای عراق با توجه به اینکه گیت‌های خروجی آن‌ها ظرفیت این تعداد زائر را ندارد، ممکن است زائران برای خروج از مرز ساعاتی معطل شوند.

وی با تأکید به اینکه مرز "زرباطیه" عراق در مقابل مرز مهران گنجایش پذیرش این تعداد زائر را ندارد، افزود: زائران برای اینکه با سهولت و به‌راحتی وارد خاک عراق شوند بهتر است از مراجعه به مرز مهران خودداری و از طریق مرزهای شلمچه و چزابه تردد کنند. 

فرمانده انتظامی استان ایلام  ادامه داد: نیروهای مسلح و دستگاه‌های اجرایی مستقر در مهران با انجام رزمایشی، آمادگی خود را جهت تأمین نظم و امنیت زائران در مراسم اربعین نشان داده لذا استان ایلام از توان لازم برای هرچه بهتر اجرای این آیین بزرگ برخوردار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا