اجتماعی و فرهنگی

افزایش دما در نیمه شمالی کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین تحلیل آخرین اطلاعات نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی‌ بیانگر ادامه ناپایداری‌ها به صورت بارش پراکنده باران، گاهی وزش باد در بخش‌هایی از زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز، نواحی مرکزی، شمال شرق، شرق و استان‌های ساحلی خزر است که به تدریج از بعدازظهر در دامنه‌های زاگرس، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل خزر از ابرناکی کاسته می‌شود.

این سامانه روز آینده در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور فعال است و سبب بارش پراکنده و وزش باد می‌شود و به تدریج اوایل وقت روز چهارشنبه هفته جاری از کشور خارج می‌شود.

روز چهارشنبه در اغلب مناطق کشور جوی نسبتاً پایدار حاکم است، از این‌رو افزایش میزان آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود؛ در سه روز آینده خلیج فارس مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران روز آینده صاف تا کمی ابری، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود؛ فردا در تهران بیشینه و کمینه دما به ترتیب ۱۹ و ۷ درجه خواهد بود.

فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۳۲ درجه بالای صفر گرم‌ترین شهر کشور و شهرکرد با کمینه دمای ۳ درجه زیر صفر سردترین شهر کشور خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز ۱۳ آبان‌ماه امسال ۲۸.۹ درصد بارش سال گذشته ثبت شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن