اجتماعی و فرهنگی

اراده نظام در احیای دریاچه ارومیه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از روابط عمومی ستاد احیای دریاچه ارومیه، سی و سومین جلسه کمیته هماهنگی که با محوریت بررسی برنامه منابع و مصارف سدهای حوضه آبریز دریاچه ارومیه برای سال آبی ۹۶-۱۳۹۵ بود، برگزار شد.

 

در این جلسه مسعود تجریشی، مدیر دفتر تلفیق و برنامه ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه از برگزاری دو جلسه پیشین کارگروه های ستاد که یکی پیرامون منابع و دیگری در خصوص مصارف بود، به دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گزارش داد و افزود: این جلسه برای نهایی شدن وضعیت منابع و مصارف در سال ۹۶-۱۳۹۵ و ارائه گزارشی به کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه برپا شده است.

تجریشی افزود: موضوع احیای دریاچه ارومیه اراده نظام برای احیا است.

وی ادامه داد: بنابراین ما باید مشخص کنیم به دنبال اصلاح وضعیت مصرف آب در بخش کشاورزی هستیم یا می خواهیم به این موضوع بهای چندانی ندهیم. ما تا زمانی که به بخش کشاورزی برای مصرف بهینه از آب و افزایش بهره وری فشار نیاوریم، بحث مدیریت مصرف آب به سرعت پیش نمی رود.

تجریشی اذعان کرد: ما باید رویه ها را اصلاح کنیم. ما نباید سلیقه ای رفتار کنیم. باید طوری مدیریت کنیم که آب مورد نیاز با تاخیر وارد دریاچه نشود.

وی تاکید کرد: اگر خواهان اصلاح وضعیت موجود هستیم باید این نگاه را در عمل نشان دهیم. ما معتقدیم این نگاه کم رنگ است و شاید دلیل آن ابهام در مصوبات است اگر این گونه باشد ما قطعا مصوبات جدیدی ارائه خواهیم کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن