اجتماعی و فرهنگی

بیشترین خودروهایی که در معاینه فنی رد شدند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مومنی با اشاره به فرارسیدن زمستان گفت: در فصل سرما گرچه سفرها کم می‌شود اما مخاطرات سفر افزایش پیدا می‌کند و من از عوامل پلیس راهور به خصوص پلیس راه می‌خواهم که در جاده‌ها و معابر حضور داشته باشند. مردم هم با پلیس همکاری کنند و هنگام سفر تجهیزات زمستانی و… را به همراه داشته باشند.

جانشین فرمانده ناجا بااشاره به مراسم راهپیمایی اربعین گفت: میلیون‌ها نفر در این مراسم شرکت می‌کنند، متاسفانه با توجه به اینکه چندسالی است این اقدام آغاز شده؛ اما زیرساخت‌ها هنوز تکمیل نشده و چند میلیون نفر طی چند روز و در یک مقطع زمانی باید از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه عبور کنند.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد از زائران نیز از مرز مهران عبور می‌کنند، گفت: انتظار ما این است که تلاش بیشتری برای رفاه زائران و ایمنی آنان انجام شود و ماموران در جاده‌ها و معابر حضور داشته باشند.

مومنی با بیان اینکه همه ساله به تعداد مشتاقان سفر به عتبات در ایام اربعین افزوده می‌شود، اظهارکرد: امسال هم پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که تعداد زائران در حال افزایش است و همه دستگاه‌ها در تلاشند تا زیرساخت‌ها آماده شده و خدمات بیشتری ارائه شود و البته اقدامات خوبی هم انجام شده است، اما دو سال فرصت کمی است تا بتوان تمام زیرساخت‌ها را فراهم کرد.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر ضرورت توسعه سیستم‌های هوشمند گفت: بدون تجهیزات و سیستم‌های هوشمند نمی‌توان ترافیک را کنترل کرد و دیگر گریزی از آن نیست. امسال تعداد خودروها به ۱۸.۵ میلیون خودرو رسیده که با احتساب موتور سیکلت‌ها تعداد آن به بیش از ۳۰ میلیون وسیله نقلیه رسیده است، بنابراین باید از تجهیزات هوشمند استفاده کرد و دیگر با نیروی انسانی نمی‌توان بر تمام خودروها نظارت کرد.

مومنی هدف از این اقدامات را کاهش سوانح اعلام کرد و گفت: هدف دیگر رعایت حقوق مردم است و امیدوارم با حضور مردم و ماموران پلیس راهور و دیگر نهادهای مسئول همواره شاهد کاهش خسارات جانی و مالی باشیم.

وی از سردار حسینی، رییس پلیس راهور پایتخت به خاطر اقداماتش در کاهش تلفات حوادث رانندگی در تهران قدردانی کرد و گفت: بخاطر کسب رتبه سوم جهانی پلیس راهور در کاهش تلفات حوادث رانندگی نیز به تمام همکارانم تبریک می‌گویم.امسال هم خوشبختانه شاهد کاهش ٣ درصدی تلفات ترافیکی در شش ماهه نخست امسال هستیم و این در حالی است که آمار اعلام شده، بر اساس اعلام پزشکی قانونی ارایه شده است.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با مقایسه کاهش تلفات ترافیکی از ٢٨ هزار به ١۶ هزار نفر در یک دهه گذشته ادامه داد: علی رغم این کاهش و به فرموده رهبری باید تلاش کنیم تا این آمار به حداقل ممکن برسد.
وی اضافه کرد: در سال ٨۵، قریب به ٧ میلیون خودرو در کشور وجود داشت و امروز نزدیک به١٩ میلیون خودرو در کشور وجود دارد و با این وجود ۴٠ درصد از عدد مطلق تلفات ترافیکی کاسته شده است.
مومنی با بیان اینکه انسان، راه، خودرو و سیستم درمانی در تلفات ترافیکی موثر است گفت: در کشور ما ۵٠ درصد تلفات بعد از صحنه تصادف رخ می دهد و با توجه به اینکه بی تردید عامل انسانی بیشترین سهم را در وقوع تصادفات و تلفات ترافیکی دارد، با توسعه بخش درمانی و امدادی می توان تا اندازه زیادی از آمار کشته ها کاست.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن