اجتماعی و فرهنگی

ابعاد تازه‌ای از ریزش زمین در میدان هفتم تیر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مدیرعامل آبفای منطقه ۲ تهران  با تایید ریزش شبکه فاضلاب در میدان هفت تیر تهران گفت: برابر طرح فاضلاب جامعه شهر تهران در میدان هفت تیر شبکه فاضلاب توسط شرکت پیمانکار در حال احداث در عمق ۳.۵ متری زمین است؛ مرحله حفاری در این طرح پایان پذیرفته و پروژه آماده مرحله لوله‌گذاری بوده است، که متاسفانه امروز بر اثر ریزش بخشی از بدنه تونل فاضلاب یک کارگر افغانی گرفتار شد. 

ایمان ستارزاده افزود: در پی وقوع این حادثه عوامل حاضر در صحنه اقدام به نجات وی نمودند که این اقدام موفق‌آمیز نبود در ساعت ۱۵:۳۵ دقیقه عوامل آتش‌نشانی در محل حضور پیدا کردند که متاسفانه به علت عمق گودبردری ریزش مجددی واقع شد و امدادرسانی و نجات با سختی ادامه پیدا کرد و کارگر گرفتار متاسفانه جان داد.

وی در ادامه با تاکید بر این که در تمامی کارگاه‌های پروژه‌های فاضلاب آبفای تهران ایمنی جزء اصول کار محسوب می‌شود به این نکته اشاره کرد که سفتی و مقاومت خاک در برخی مناطق تهران با چند متر آنطرف‌تر متفاوت است و در حالی که برای این پروژه ریزشی پیش‌بینی نمی‌شده است با این مشکل مواجه شدند.

بنا به گفته مدیرعامل آبفای منطقه ۲ تهران، این پروژه در حال حاضر متوقف شده و با توجه به سنگینی حجم آمد و شد در میدان هفتم تیر تلاش می‌شود با هماهنگی عوامل شهرداری راهور و ناجا پروژه از فردا و به سرعت کار پروژه ادامه یابد. 

خاطرنشان می‌شود از دقایق ابتدایی وقوع این حادثه عوامل نیروی انتظامی، راهور و شهرداری در محل حادثه حضور داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن