شورای شهر

واکنش مسجدجامعی به یک دروغ میلیاردی!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد مسجدجامعی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

از آنجا که در جلسه علنی شورای شهر فرصت تذکر با توجه به نوبت‌دهی معمول برایم فراهم نشد تا درباره خبر جعلی منتسب به خودم صحبت کنم لازم دانستم تا در جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری توضیحاتی درباره این خبر جعلی ارائه دهم. در شبکه های اجتماعی، به نقل از من درج شده است که در زمان ریاست در شورای شهر تهران در بازدیدم از پروژه بیمارستان مغز و اعصاب موسسه خیریه امام رضا(ع) وعده پرداخت ۱۰۰ میلیارد تومان برای کمک به ساخت این بیمارستان را داده‌ام.

این خبر صحت ندارد. بنده در این بازدید اعلام کردم" برای ادامه ساخت این بیمارستان اعتباری معادل ۱۰۰ میلیارد تومان از محل کمک‌های خیرین پیش بینی شده است". که این رقم بر اساس گزارش از گلریزان همان ماهها از جانب خیرین اعطا شده بود.

 شفاف سازی نسبت به بودجه های تخصیص یافته در این پروژه مانند هر پروژه دیگر، امری معمول است. در زمان ریاستم در دور اول وقتی ردیف بودجه ای برای کمک به ساخت بیمارستان مغز و اعصاب در تبصره بودجه آمد،‌ به دلیل شفاف نبودن، با تخصیص اعتبار پیشنهادی برای این پروژه موافقت نکردیم. از این رو در سال ۹۳ اعتباری برای این کار در ردیف‌های بودجه مصوب نیست و در سالهای قبل و پس از آن این اعتبار دیده شده است. در آن سال هم گفتم که در این کار نام اشخاص معتبر و معتمدی مطرح است و هرگونه بی دقتی ممکن است به وجهه آن عزیزان هم آسیب بزند.

مبلغ ۶۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه در دو سال گذشته در بودجه تخصیص یافته است. در زمان اعلام موافقت برای تخصیص این اعتبار نیز از سوی کمیسیون سلامت، ‌محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر پیشنهاد شد به منظور شفاف سازی مالی یک نفر از اعضای شورای شهر تهران در تشکیلات این بیمارستان حضور داشته باشد، که به تصویب نمایندگان شورا رسید.

ضمنا آقای مهندس چمران از عدم موافقت مسئولین بیمارستان، با حضور نماینده شورا در مجموعۀ مدیریتی این بیمارستان،‌ افزود:‌ این واکنش به پیشنهاد مصوب شورا، جای تامل دارد. نماینده شورا در این بیمارستان، نماینده مردم تهران است و نبایستی از حضور او نگران بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا