شورای شهر

آباد:من هم با شفاف سازی موافقم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه آباد در سیصدمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکرات پیش از دستور درباره خیریه امام رضا(ع) و ساخت بیمارستان مغز و اعصاب اظهار داشت: مطلبی را که رحمت‌الله حافظی عضو شورای شهر تهران در خصوص خیریه مطرح کرد را بارها پاسخ داده‌ام و در اینکه حافظی دغدغه سلامت را دارد شکی نیست. 

وی افزود: در سال ۸۵ خیریه امام رضا(ع) ثبت شد و در آن زمان هیچ بحثی از ساخت بیمارستان و حضور پروفسور سمیعی در این خیریه نبوده است و این خیریه اقداماتی را در جهت سلامت بانوان و شهروندان انجام می‌دهد. 

آباد ادامه داد: هنگامی که برای خیریه خانم فاطمه هاشمی کمک‌هایی به تصویب رسید، آن زمان مطرح شد که به خیریه امام رضا(ع) نیز کمک‌هایی شود. 

وی گفت: زمینی که در اختیار خیریه امام رضا(ع) قرار گرفت توسط ۳ کارشناس رسمی دادگستری مورد ارزیابی و قیمت نهایی آن مشخص شد. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: خیریه امام رضا(ع) عام‌المنفعه است و مالکیت آن برعهده هیچ کسی نیست و اینکه مطرح می‌شود زمینی را زمانی واگذار کردند که  اساسنامه ندارد غلط است و اساسنامه آن را بنده به اعضای شورای شهر نمایش دادم. 

وی گفت: حضور خانم مشیر و بنده در خیریه امام رضا(ع) به عنوان یک عضو خیریه است و تاکنون یک ریال نیز به این افراد پرداخت نشده است. 

وی بیان داشت: در صورتی که این خیریه منحل شود، نمایندگانی از سوی ولی‌فقیه، وزارت کشور و سازمان اوقاف این بیمارستان و تشکیلات را به یک مؤسسه عام‌المنفعه دیگر واگذار می‌کنند. 

آباد گفت: بنده با شفاف‌سازی کاملاً موافق هستم و نباید اجازه انحراف داده شود. بیمارستان خیریه امام رضا(ع) کاربردی درمانی و تحقیقاتی دارد و واگذاری زمین آن نیز با قیمت کارشناسی بوده است. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: تاکنون بیش از ۲۷۰ میلیارد تومان با احتساب قراردادها در بیمارستان خیریه هزینه شده است و شورای شهر نیز مصوبه پرداخت ۳۰ میلیارد غیرنقدی و ۲۵ میلیارد تومان در قالب تراکم داشته است و همانطور که برای مؤسسه بیماری‌های خاص ۳۰ میلیارد تومان درنظر گرفته بود، کمک‌هایی نیز به خیریه مام رضا(ع) مصوب شد. 

وی تأکید کرد: خانم مشیر و بنده در خیریه امام رضا(ع) عضویت داریم و نه مالک و نه سهامدار هستیم و هیچ بهره‌برداری از این خیریه انجام نشده است. 

وی افزود: در تصمیم‌گیری‌های این خیریه و ساخت بیمارستان نیز معاون رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت حضور داشتند.

آباد گفت: بنده موافق هستم که بررسی کاملی درباره خیریه امام رضا(ع) صورت بگیرد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن