اجتماعی و فرهنگی

پشت پرده تغییر شهردار منطقه۷/طرح سوال از شهردار کلید خورد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی گفت: ۱۸ مهر تذکری در رابطه با تغییر کاربری یک ملک مسکونی در منطقه ۷ شهرداری تهران در جلسه غیر علنی شورا مطرح شد.

وی افزود: پس از آن، این تذکر به صورت مکتوب در اختیار رئیس شورای شهر تهران قرار گرفت تا از طریق دفتر رئیس شورا، نامه ای به شهردار تهران ارسال شده و از وی خواسته شود که برای ارائه توضیحات و قانع کردن اعضا به شورای شهر تهران بیاید.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به لزوم ارائه توضیحات از سوی شهردار تهران در رابطه با تخلف صورت گرفته در منطقه ۷ خاطرنشان کرد: در کوچه گوهر واقع در خیابان شریعتی، ملکی وجود دارد که تغییر کاربری داده و بدون رعایت طرح تفصیلی تهران، به یک مجتمع تجاری تبدیل شده است.

قناعتی تاکید کرد: پس از ارائه نامه به شهردار تهران، وی به مدت یک ماه فرصت خواهد داشت که برای پاسخ دادن در شورا حاضر شود و در صورتی که پاسخ وی به اعضا قانع کننده نباشد، طرح سوال وارد مرحله ای دیگر خواهد شد.

وی در خصوص رای کمیسیون ماده ۱۰۰ در رابطه با مجتمع تجاری احداث شده در منطقه ۷ اظهارکرد: رای کمیسیون ماده ۱۰۰ مبنی بر تخریب این بنا است و این طور به نظر می رسد که تغییر و تحولات صورت گرفته در راس شهرداری منطقه ۷ طی مدت زمان گذشته نیز بی ارتباط با این تخلف ها نباشد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسه شهردار تهران با مسئولان امنیتی پایتخت در رابطه با تخریب اضافه بنای پاساژ علاء الدین اذعان کرد: با حضور شهردار تهران و مسئولان امنیتی پایتخت جلسه ای در خصوص پاساژ علاء الدین برگزار شد و در این جلسه مسئولان فرمانداری تهران اعلام کرده اند که شهرداری پس از ارائه نظر سازمان نظام مهندسی مبنی بر بدون خطر بودن تخریب، می تواند کار تخریب اضافه بنای پاساژ علاء الدین را آغاز کند.

قناعتی تصریح کرد: فرمانداری تهران بار دیگر جلو تخریب اضافه بنای پاساژ علاء الدین را گرفت و تخریب را به ارائه برنامه از سوی شهرداری موکول کرده است.

منبع:میزان

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن