شورای شهر

شورایاران، سربازان جبهه جنگ نرم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در این نشست که با حضور شورایاری‌های محله‌های مختلف منطقه ۹ و دبیران هئیت رئیسه مناطق دیگر مناطق برگزار شد، رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در سخنانی به تشریح ابعاد جنگ نرم دشمن در نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت و گفت: دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از شکست در جبهه نظامی امروز عزم خود را جزم کرده‌اند تا با اجرای سیاست‌های خصمانه خود در حوزه فرهنگی به مقاصد شوم خود دست یابند.

 
جنگ نرم قابل برخورد است
مرتضی طلایی با اشاره به تمرکز دشمنان به بنیان خانواده‌ها در جنگ نرم افزود: دشمن می‌کوشد با بهره‌گیری از شبکه‌های ماهواره‌ای طی برنامه‌ای مشخص و از پیش تعیین‌شده حرکت موریانه‌وار خود را در مسیر از هم پاشیدن خانواده‌های ایرانی در پیش بگیرند. حرکتی که متاسفانه در سایه بی‌توجهی مردم به ماهیت برنامه‌های ماهواره‌ای امروز توانسته مخاطبان زیادی را در ایران به خود جذب کند.
 
او با اشاره به آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته در جامعه ناشی از این مسئله تصریح کرد: جنگ نرم با همه ظرافت‌هایش قابلیت پیشگیری دارد اما به شرطی که همه عوامل موثر در این مهم بتوانند با درک این مهم گامی اساسی در راستای کاهش آسیب‌ها بردارند.
 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با تاکید بر ضرورت بهره گیری از تمام ظرفیت‌ها و انرژی‌های موجود در مسیر برخورد با این تهاجم گفت: شورایاران به عنوان سربازان خط مقدم جبهه برخورد با جنگ نرم دشمن در محله‌های شهر تهران باید گام اساسی در راستای توجیه مردم و تجهیز آنها در برابر این تهاجم بردارند.
 
از سنگرهای محلی در جنگ نرم بهره‌مند شویم
طلایی حرف‌هایش را با اشاره به ظرفیت فرهنگی موجود در محله‌ها ادامه داد و افزود: مساجد، مدارس و مراکز فرهنگی هنری موجود در محله‌ها ظرفیت‌های خوبی برای تبلیغ فرهنگ دینی و تجهیز جامعه هدف در برابر دسیسه‌های فرهنگی دشمنان است.
 
او معتقد است: شورایاران باید با تمرکز بر برگزاری نشست‌های مشترک با اقشار مختلف در مدارس و مساجد محله بکوشند نسبت به تشریح اهداف دشمنان در جنگ نرم و ابزار بهره‌گیری آنها در این جنگ برای مردم اقدام کنند تا از این رهگذر بتوانند از آسیب وارده بر پیکره جامعه بکاهند.
 
رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در ادامه با انتقاد از تکراری شدن موضوعات مطروحه در جلسات هیات امنا محلات افزود: در حالی که ما برنامه‌های روی زمین مانده بسیاری در حوزه فرهنگی پیش‌رو داریم تمرکز بر اجرای برنامه‌های تکراری و حرف‌های تکراری در جلسات هیات امنا محلات دردی را از ما درمان نمی‌کند. مسئله‌ای که تنها پیامدش افزایش روز افزون آمار اسیب‌های اجتماعی در جامعه است؛ از طلاق گرفته تا اعتیاد مسائلی که امروز دشمن با سرمایه‌گذاری هنگفت روی آن می‌کوشد تا به اهداف شوم خود در ایران دست یابد.
 
طلایی با انتقاد از برخی اظهارنظرهای فرهنگی در جامعه گفت: برخی نظریه پردازان داخلی متاسفانه با حرکت در مسیر اهداف جنگ نرم در مقام عاملان نفوذی این جنگ در کشور ظاهر می‌شوند و می‌کوشند با طرح نظریه‌هایی چون نظریه «لج ملی» مسیر دشمن را برای تحقق اهدافش هموار سازند.
 
او در این نشست زنگ خطر طلاق در جامعه را به صدا در آورد و افزود: تمرکز دشمن در جنگ نرم بروی جوانان ۱۸ سال به بالا، رواج طلاق است؛ مسئله‌ای که خود مولود آسیب‌های اجتماعی بزرگتر می‌شود و بذر این آسیب را امروز در شبکه‌های مجازی می‌پاشند.
 
مراقب آفت سیاست‌زدگی باشیم
رئیس ستاد هماهنگی شورایاری‌های شهر تهران در ادامه با اشاره به شرایط خاص پیش روی کشور در این برهه از زمان گفت: امروز ما با توجه به در پیش داشتن انتخابات آتی شرایط حساس و ویژه ای را پیش روی کشور داریم که اگر مراقبت نکنیم و خود را آلوده به بازی‌های سیاسی کنیم آینده خوبی انتظارمان را نمی‌کشد.
 
طلایی خطاب به شوایاران گفت: تلاش در جهت ‌ترغیب و تشویق مردم به مشارکت سیاسی در انتخابات یک رسالت مهم شورایاران است که باید در کنار تلاش در مسیر معرفی شاخصه‌های افراد صالح در دستور کار شورایاران قرار بگیرد اما ورود به بازی‌های سیاسی و سیاست‌زدگی خط قرمزی است که باید شورایاران مراقب آنها بوده و اجازه ندهند کسی روی دیوار شورایاری در هنگام انتخابات یادگاری بنویسد.
او افزود: شأن و جایگاه شورایاری‌ها یک جایگاه ویژه است که باید همه شورایاران از آن مراقبت کرده و اجازه ندهند کسی این شأن و جایگاه را به نفع خود کاهش دهد.
 
اتحاد شورایاران
در این هم اندیشی شهردار منطقه ۹ نیز در سخنانی با اشاره به نقش و جایگاه شورایاران از این تشکل مردم نهاد به عنوان بازوی فکری و اجرایی شهرداری یاد کرد و گفت: شورایاران با همفکری و همراهی مردم می‌کوشند شهرداری را درانجام امور فنی مربوط به محله‌ها یاری رسانند.
خدابخش دبیر شورایاری منطقه ۹ نیز در سخنانی با اشاره به اتحاد خوب شکل گرفته میان شورایاران منطقه، از این اتحاد به عنوان رمز موفقیت شورایاری در منطقه یاد کرد و افزود: این وحدت رویه باعث شده تا منطقه ۹ در اکثر آیتم‌های شهری رتبه نخست را از آن خود کند.
تشریح عملکرد محله‌های امامزاده عبدالله و دستغیب نیز از دیگر برنامه‌های اولین گردهمایی شورایاران شهر تهران بود.
 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن