اجتماعی و فرهنگی

سفر به عراق از مرز آبی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محسن نظافتی گفت: بارها به زائران ایرانی حرم مطهر امام حسین (ع) تذکر داده شده که بدون ویزا وارد خاک کشور عراق نشوند.

 

وی افزود: در صورتی که نیروهای امنیتی کشور عراق با زائران ایرانی که بدون روادید وارد این کشور شده باشند مواجه شوند با آنها برخورد کرده و این زائران دستگیر خواهند شد.

 

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در خصوص زائران ایرانی که در خاک عراق گذرنامه خود را گم می کنند خاطر نشان کرد: افرادی که گذرنامه خود را در کشور عراق گم کنند باید به کنسولگری ایران در این کشور مراجعه کرده تا از این طریق به وضعیت آنها رسیدگی شود.

 

نظافتی ادامه داد: با توجه به اینکه سوابق ورود افراد در سامانه ارائه ویزای کشور عراق موجود است با افرادی که گذرنامهخود را گم کنند برخورد صورت نخواهد گرفت.

 

وی از اضافه شدن یک مرز آبی جدید به مرزهای ایران جهت اعزام زائرین به کشور عراق خبر داد وخاطر نشان کرد: در حال حاضر شرایط به منظور تردد زائران از مرز آبی آبادان فراهم شده و افرادی که می خواهند در مراسم اربعین حسینی در کشور عراق حاضر شوند می توانند از این مرز آبی نیز استفاده کنند.

 

مدیر کل عتبات سازمان حج وزیارت تاکید کرد: علاوه بر مرز مهران، چزابه، شلمچه و مرز آبی آبادان پروازهای هوایی نیز از برخی از شهرهای ایران به سمت شهرهای عراق انجام می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن