اجتماعی و فرهنگی

جزئیات شرایط خروج اتباع خارجی از ایران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، در ششمین جلسه کمیته اعزام اربعینی که با حضور رئیس سازمان حج وزیارت، دبیر ستاد مرکزی اربعین و مسئولان و مدیران وزارتخانه های کشور و امور خارجه ، نیروی انتظامی ، شهرداری ، پلیس راهور،هلال احمر، صداوسیما، ستادبازسازی عتبات عالیات، گمرک، راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیریت بحران کشور و پلیس مهاجرت و گذرنامه برگزار شد، آخرین اقدامات صورت گرفته و تسهیلات فراهم شده برای سفر قانونمند زائران اربعین حسینی به عراق بررسی شد.

نماینده ولی فقیه درامور حج وزیارت در این نشست با تاکیدبراینکه سامانه سماح طبق مصوبه ستاد مرکزی اربعین برای ثبت نام و صدور روادید زائران اربعین تعریف شده است لزوم برنامه ریزی مناسب برای خروج اتباع ایرانی و خارجی ازمرزهای کشورمان را خاطر نشان ساخت.

حجت الاسلام قاضی عسکر از حاضران خواست تلاش کنند نواقص به حداقل برسد تا زائران اربعین با خاطری آسوده در این کنگره عظیم معنوی حضوریابند.

نماینده ولی فقیه تاکید کرد: تصمیمات اتخاذ شده درخصوص اعزام زائران باید قاطعانه اجراشود و همه کمک کنند مراسم اربعین به خوبی برگزار شود.

در ادامه این جلسه سعید اوحدی رئیس سازمان حج وزیارت اقدامات صورت گرفته در حوزه اعزام را ارزشمند خواند و گفت: اعزام زائران از طریق سامانه سماح از بروز معضلات سال های قبل در مرزها جلوگیری خواهد کرد و این امکان را فراهم می آورد تا خروج زوار در سه مرز مهران، چزابه و شلمچه مدیریت شود.

پیش بینی راهکار مناسب برای خروج اتباع خارجی برای پیاده ردی اربعین

آقابابایی دبیر ستاد مرکزی اربعین نیز در این جلسه ۱۹ مورد توافق صورت گرفته با وزارت کشور عراق در حوزه کاری مراسم اربعین را یادآور شد و اظهار داشت: روندخوبی آغاز شده و برای سفر اتباع خارجی مقیم و اتباعی که درایام اربعین وارد ایران می شوند تا به عراق بروند راهکارهای مناسبی پیش بینی شده است که در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

دراین جلسه مقررشد با هدف برنامه ریزی هرچه بهتر اطلاعات تمامی زائرانی که قصد دارند در ایام اربعین حسینی به عراق سفر کنند دراختیار سازمان حج وزیارت قرار گیرد.

این جلسه با ارائه گزارشی ازاحتمال افزایش زائران ایرانی درایام تاسوعا وعاشورای حسینی و اربعین امسال نسبت به سال گذشته وتوسعه فراگیری رادیو اربعین و افزایش فعالیت های رسانه ملی برای اطلاع رسانی به زائران اربعین ادامه یافت و نماینده ولی فقیه سرعت بخشیدن به اطلاع رسانی دربخش های مختلف را ضروری خواند و گفت: با تدابیر مناسب می توان بایکوت خبری ورسانه ای در جهان در خصوص اربعین را شکست وشرایط امروز دنیا نیز استفاده مطلوب از این کنگره عظیم رامی طلبد.

وی خاطر نشان کرد: درمراسم اربعین بحث شورو احساس باید به شعور تبدیل وارائه محتوا کنترل شود و از طرح مسایلی که می تواند به وحدت حول محورامام حسین (ع) لطمه بزند پرهیز گردد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن