اجتماعی و فرهنگی

پلیس دست به کار شد/دوچرخه سواری بی قانون نیست

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سردار تقی مهری رئیس پلیس راهور در خصوص ایجاد مسیر ویژه تردد دوچرخه سواری درسطح شهرها اظهار داشت: درحال حاضر مسیر ویژه تردد دوچرخه در بسیاری  از شهرها پیش بینی نشده است و دوچرخه سواران از معابر موجود در پیاده روها و سطح خیابان هاا استفاده می کنند که این کار خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد.


وی افزود: در تعداد کمی از شهرها مسیر ویژه  برای تردد دوچرخه سواران ایجاد شده است که این امر می تواند سبب کاهش ترافیک در سطح شهر شود.

سردار مهری در ادامه گفت: ایجاد مسیر ویژه تردد برای دوچرخه سواران در سطح شهرها نیازمند فرهنگ سازی و تصویب قانون و مقررات است که به مرور برنامه های ساخت این معابر اجرایی می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان خاطر نشان کرد: اگر دوچرخه سواری مرتکب تخلف شود اعمال قانون کامل برای آنها وجود ندارد اما در صورت تخلف دوچرخه سواران برخوردهای قانونی صورت خواهد گرفت.

مهری خواستار رعایت قانون از سوی دوچرخه سواران شد و گفت: ورود دوچرخه به بزرگراههای شهری ممنوع است و این افراد حق ندارند برای تردد در بزرگراهها یا آزادراه ها حضور یابند. متاسفانه برخی از دوچرخه سواران خودشان قانون را رعایت نمی کنند. همین امر نیز باعث افزایش آسیب آنها در حین تردد در سطح شهر می شود. 

وی افزود:درسال ۹۳ مجلس شورای اسلامی دوچرخه را به عنوان یک وسیله نقلیه معرفی و اعلام کرد که اگر دوچرخه سواری مرتکب تخلف شود با آنها برخورد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا