اجتماعی و فرهنگی

نوسازی هزاران تاکسی فرسوده تا پایان سال

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  میثم مظفر عصر امروز در مراسم جشنواره تاکسیران برتر با بیان اینکه این جشنواره سومین دوره خود را با رویکرد خاص و ارتقای الگوهای رفتاری و چهره‌سازی برگزار کرده است، گفت: ۷۸ هزار تاکسی و ۱۰۴ هزار تاکسیران در تهران فعال هستند که روزانه ۴.۵ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنند که براساس بررسی‌های انجام شده، تاکسی سهم ۲۲.۵ درصدی در جابه‌جایی مسافر را دارد.

وی با بیان اینکه برای آموزش حرفه‌ای تاکسیرانان اقدام به دایر کردن دانشگاه تاکسیرانی کرده‌ایم که در منطقه خاورمیانه بی‌مثال است، اظهار کرد: برای ارتقای سطح رفتار و آموزش شغلی لازم است که رانندگان تاکسی از دانشکده تاکسیرانی استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه تاکسیرانان برتر در شش محور قانونمداری، مشتری‌مداری، مسوولیت‌پذیری، امانت‌داری، ایثار و فداکاری  و رزق حلال مورد بررسی قرار گرفته‌اند گفت: سال گذشته ۵۳ هزار راننده تاکسی مورد آموزش قرار گرفتند و امثال نیز با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ۱۸ هزار راننده سرویس مدرسه، رانندگان فرودگاه مهرآباد و… سعی داریم آموزش‌های خود را تخصصی‌تر کنیم.

مظفر افزود: افق ذهنی ما این است که ورودی‌های جدید به شبکه تاکسیرانی حداقل  باید فوق‌دیپلم کاردانی از دانشکده تاکسیرانی داشته باشند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه ما به سرعت خواستار حذف خودروهای فرسوده از ناوگان تاکسیرانی هستیم، گفت: خرداد امسال ۶۰۰۰ تاکسی از رده خارج شده و امیدواریم تا پایان سال تعداد خودروهای فرسوده شده به ۱۰ هزار عدد برسد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن