شورای شهر

رسانه های دیگری هم احضار می شوند/تکذیب کنند شکایت مان را پس می گیریم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران در واکنش به خبر احضار مدیرعامل خبرگزاری ایلنا به دادسرای فرهنگ و رسانه که با شکایت وی صورت گرفته است به خبرنگار شوراآنلاین گفت:بحث شکایت شخصی بنده نیست و  ۵ عضوی که نامشان به کذب در رسانه ها منتشر شده بود شکایت کرده اند. ما برای رسیدگی به این شکایت کیل گرفته ایم و یکی یکی دارد از رسانه هایی که این خبر را منتشر کرده اند شکایت می کند و آنها را احضار می کند. علاوه بر این خبرگزاری سایت ها و خبرگزاری های دیگری هم هستند که باید بیایند و جوابگو باشند.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه آیا با مدیر عامل این خبرگزاری صحبتی در این خصوص داشته است یا خیر گفت:نخیر بنده هیچ صحبتی با ایشان نداشته ام. ایشان یا سایر مسئولان خبرگزاری باید قبل از منتشر کردن این خبر زنگ می زدند و از صحت و سقم خبر مطمئن می شدند. زمانیکه مطمئن می شد خبر را منتشر می کرد اما خب وقتی چنین کاری نکردند و پس از آن هم تکذیبیه ای را منتشر نکرده اند از ما چه توقعی دارید؟ این وسط شان ما چه می شود؟ آیا درست است بدون اطلاع از صحت و سقم یک خبر که یک رسانه ای با اهداف خاص آن را منتشر کرده با آبروی افراد بازی شود؟

 

قناعتی در خصوص اینکه اگر این خبرگزاری تکذیبیه ای را منتشر کند آیا از شکایتشان صرف نظر می کنند یا خیر گفت:بله ما که از کسی کینه ای نداریم. اگر آنها این خبر را تکذیب کنند ما هم شکایت مان را پس می گیریم.

 

عضو شورای شهر در رابطه با واکنش های صورت گرفته به شکایات از رسانه ها و به نوعی زیر سوال بردن آزادی بیان گفت:آزادی بیان با نشر اکاذیب فرق می کند. نظر شخصی خودم هم این است که در رسانه ها باید آزادی بیان باشد. اما این خبر از پایه درست نبود و بازهم تاکید می کنم که نشر اکاذیب با آزادی بیان سنخیتی ندارد.

 

وی ادامه داد:ما این شکایت را انجام دادیم تا جامعه کمی اصلاح شود. اگر این شکایت انجام نمی شد قطعا همین رویه ادامه پیدا می کرد و خبرهای کذب دیگری را هم باید مشاهده می کردیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن