اجتماعی و فرهنگی

زمان آغاز پرداخت «وام ضروری» به بازنشستگان مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمود اسلامیان در یازدهمین همایش بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه در دولت یازدهم ۵۰ هزار وامی که به بازنشستگان داده می‌شد به ۲۵۰ هزار وام افزایش یافت اظهار کرد: مبلغ این وام ۲ میلیون تومان بود که اکنون به ۳ میلیون تومان رسیده است.

وی افزود: عملیات پرداخت وام ضروری بازنشستگان از دو هفته آینده آغاز می‌شود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه صندوق‌ بازنشستگی که شاید حدود بیش از ۴۰ سال است که شکل جدیدش سازماندهی شده دچار مشکلاتی است گفت: به دلیل تصمیماتی که در گذشته اتخاذ شده، این مشکلات به وجود آمده‌اند و تعادل اقتصادی در صندوق رعایت نشده و ورودی‌های صندوق قطع شده است.

اسلامیان افزود: در حال حاضر نسبت شاغلان به بازنشستگان در صندوق به کمتر از ۱ درصد رسیده است و مشکلاتی را رقم زده که امیدواریم با درایت دولت حل شود.

اسلامیان با بیان اینکه رسیدگی به بازنشستگان جزو ماموریت‌هایی است که ما دنبال می‌کنیم اظهار کرد: در دوره‌ای در گذشته حدود ۶۷ درصد قدرت بازنشستگان کاهش یافت و علت آن این بود که افزایش حقوق بازنشستگان از اواسط دهه ۸۰ تا سال ۹۲ طبق قانون و همپای نرخ تورم رشد نکرد.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در دولت یازدهم تورم را کاهش دادیم و افزایش حقوق متناسب با تورم اتفاق افتاد اما ضایعه کاهش قدرت خرید همچنان سر جای خود قرار دارد. امسال دولت برای کاهش این فاصله ۶۰۰۰ میلیارد تومان تخصیص داد و کف حقوق به ۹۰۰ هزار تومان رسید. از معاون اول رئیس جمهور درخواست می‌کنم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان را برای چند سال ادامه دهیم تا کاهش قدرت خرید بازنشستگان جبران شود.

اسلامیان با اشاره به اینکه علی رغم همه مشکلات دولت، طی دو تا سه سال اخیر حقوق بازنشستگان را بدون تاخیر پرداخت کردیم اظهار کرد: پرداخت حقوق در گذشته به صورت غیر مستقیم انجام شد و هفت تا ۱۰ روز به طول می‌انجامید اما ما در شهریور امسال حقوق بازنشستگان در ۳۱ استان کشور را به صورت مستقیم و در عرض دو ساعت پرداخت کردیم.

اسلامیان ادامه داد: غرور بسیاری از بازنشستگان ما اجازه نمی‌دهد که در عین مشکلات کمکی بخواهند و ما تلاش می‌کنیم بتوانیم جایگاه آنها را حفظ کنیم. ما در دولت یازدهم سالانه ۳۵ درصد رشد در مجموعه‌های اقتصادی داشتیم که به نظر می‌رسد قابل قبول است. همچنین بسیاری از اموالی که در گذشته از صندوق خارج شده بود توسط دادستان تهران اکثرا به صندوق بازگشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن