اجتماعی و فرهنگی

مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  حقیقی رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز عصر امروز در دیدار با علیرضا جمشیدی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گرانقدر، گفت: در جلسه امروز چندین موضوع میان مسئولان ۲ سازمان بحث و تبادل نظر شد که یکی از آنها بحث درباره نحوه استمرار مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه بود.

وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از مواردی که درباره آن بحث شد موضوع سامانه‌های ارتباطی میان دستگاه‌های متولی امر مبارزه با قاچاق کالا بود.

حقیقی همچنین در خصوص آمار کشفیات و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نیمه نخست سال گفت: بررسی‌ها حکایت از آن دارد که حجم کشفیات حدود ۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره اجرای طرح‌های ارشادی برای کاهش عرضه کالای قاچاق نیز گفت: تلاش کرده‌ایم با استفاده از پتانسیل‌های صنوف و اتحادیه‌ها و همچنین تشکل‌های مردمی بتوانیم عرضه کالای قاچاق را کاهش دهیم.

حقیقی در پاسخ به این سوال که آیا جمع‌آوری کالای قاچاق افزایش قیمت کالا را به همراه ندارد، گفت: ما کالای قاچاق و غیرتولید داخلی را جمع‌آوری می‌کنیم و هدف‌مان تقویت تولید داخلی است به همین دلیل قرار نیست قیمت کالای تولید داخلی تغییر کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن