مدیریت شهری

دستگاه قضایی مرجع نهایی اعلام علت حادثه شهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد صادقی با بیا ن این که  پیش از اعلام نتایج بررسی تیم کارشناسان دادگستری هر نوع اظهار نظری درباره این حادثه غیر کارشناسی و نامعتبر است و نمی توان به اینگونه تحلیل ها و تفسیرها استناد کرد، گفت:به همین دلیل با توجه به آنکه مرجع نهایی تعیین علت حادثه یا قصور احتمالی حادثه شهران دستگاه قضایی است باید منتظر اعلام نظر کارشناسان رسمی دادگستری ماند و از قضاوت زودهنگام و شخصی پرهیز کرد.

وی در خصوص افزایش حوادث فرونشست در تهران افزود: این پدیده تک علتی نیست و به گفته کارشناسان عوامل مختلف طبیعی و انسانی در آن دخیل است.ابعاد علمی این موضوع و راهکارهای پیشگیری و مقابله با آن باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد. در همین زمینه معاونت پیشگیری و کاهش خطرپذیری سازمان با بهره گیری از متخصصان در حال بررسی علمی ابعاد این پدیده و تهیه گزارش کارشناسی در این زمینه است.

در حادثه شهران که ۲۸ خرداد ماه در خیابان کوهسار به وقوع پیوست بر اثر فرونشست زمین و ایجاد حریق در خطوط لوله گاز ، حادثه ای رخ داد که در نتیجه آن دو نفر جان خود را از دست دادند.

طی این مدت، نظرات متعددی درباره این حادثه ارائه شده این در حالیست که نتایج بررسی کارشناسان دادگستری به عنوان مرجع نهایی تصمیم گیرنده در این زمینه هنوز منتشر نشده و در نتیجه دیگر نظرات ارائه شده تنها حدس و گمان درباره علل این حادثه است.

 

 

     

    نوشته های مشابه

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    بستن