اجتماعی و فرهنگی

مخالفت کارگران با اصلاحیه قانون بیمه کارگران ساختمانی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اکبر شوکت درباره بیمه کارگران ساختمانی اظهار داشت: یک میلیون و ۸۰۰ هزار در کشور وجود دارد که ۸۰۰ هزار نفر از آنها با قانون بیمه کارگران ساختمانی بیمه شده‌اند و یک میلیون نفر در انتظار بیمه هستند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون ۷ درصد از سهم حق بیمه توسط کارگران و ۲۰ درصد دیگر از طریق پروانه ساختمانی کارفرما کسر می‌شود.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: افرادی هستند که برای کاهش سهم کارفرما در بیمه کارگران ساختمانی در مجلس تلاش می‌کنند که این به ضرر کارگران ساختمانی است.

شوکت خاطرنشان کرد: اخیراً طرحی به مجلس با عنوان اصلاحیه قانون بیمه کارگران ساختمانی در حال بررسی است که در صورت تصویب درآمد تأمین اجتماعی از محل پروانه‌های ساختمانی به شدت کاهش می‌یابد و در مقابل کارگران کمتری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری بیمه کارگران ساختمانی متوقف شده است گفت: این طرح ۲ بار به شورای نگهبان ارسال شده و شورا آن را عودت داده است ولی باز در مجلس شورای اسلامی این طرح توسط برخی از نمایندگان در حال بررسی است که امیدواریم در شورای نگهبان مجدداً رأی نیاورد.

شوکت با بیان اینکه امسال انتظار داشتیم ۲۰۰ هزار کارگر ساختمانی بیمه شوند گفت: کارگران به شدت با این اصلاحیه مخالف هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن