اجتماعی و فرهنگی

تکدی‌گری را با همکاری شوراها و شهرداری‌ها حل و فصل خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی ربیعی در دهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه دولت یازدهم اعتقاد راسخی به همکاری نهادها با سازمان‌های مردمی دارد، اظهار داشت: دولت به تنهایی قادر به حل همه مشکلات کشور نیست و باید از ظرفیت نهادها استفاده کرد.

 

وی تصریح کرد: نهادها سبب رشد، توسعه منطقی کشور خواهند بود، ضمن اینکه این مجموعه‌ها دو وظیفه مهم از جمله آگاه‌سازی تصمیم‌گیران، همچنین منطقی کردن خواسته‌ها و نیازهای جامعه را دارند.

 

ربیعی ادامه داد: کسی به تنهایی قادر نیست تمامی مسائل کشور را در عرصه‌های مختلف حل و فصل کند و دولت اعتقاد دارد که می‌تواند از ظرفیت و پتانسیل شوراها استفاده کند، چرا که شوراها علاوه بر ریشه دینی که دارند، می توانند در پیشرفت جامعه مؤثر باشند.

 

وی در ادامه به ظرفیت اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: امروز ۵۶ درصد رکود انباشته شده داریم و این در حالی است که در آینده نزدیک بیش از ۴ میلیون تحصیلکرده وارد بازار کار می‌شوند.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: متأسفانه سال‌های اخیر با عدم توازن در کشور، مشکلات بسیار زیاد شده است به طوری که در یکی از استان‌ها (سیستان بلوچستان) تنها ۳۰ درصد از افراد پوشش بیمه‌ای دارند.

 

ربیعی اضافه کرد: در شهرهای بزرگ، فقر حاشیه‌نشینی شهرها وضعیت وخیم‌تری دارد و ما نیاز به همکاری و رفع آنها در شهرها داریم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار امیدواری کرد جامعه ایران به جامعه تولیدمحور تبدیل شود.

 

ربیعی با تأکید بر اینکه شعار کار از خانه تا کارخانه سرلوحه برنامه‌های حوزه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است، گفت: متأسفانه تعاونی‌ها شرایط مطلوبی را ندارند و این در حالی است که بنیانگذاران جمهوری اسلامی تأکید ویژه‌ای را بر این مجموعه‌ها داشته‌اند.

 

ربیعی از برنامه وزارتخانه متبوعش برای گسترش و توسعه تعاونی‌ها خبر داد و گفت: انشاءالله کار با تعاونی‌ها را در منشأ کار خود قرار خواهیم داد، ضمن اینکه مطالعات نشان داده است که افرادی که در شهرهای کوچک و روستاها زندگی می‌کنند به دلیل عدم مهارت نمی‌توانند در پروژه‌ها کار کنند و بر این اساس سازمان فنی و حرفه‌ای موظف به آموزش این افراد شده است.

 

ربیعی همچنین از برنامه‌های این وزارتخانه برای معلولان، ناتوان جسمی و سالمندان خبر داد و گفت: بخشی از این برنامه‌ها توسط سازمان بهزیستی در حال اجراست.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از برنامه‌های مدون ویژه زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست خبر داد و گفت: در این زمینه نیز ما می‌توانیم با همکاری شهرداری‌ها و شوراها اقدامات خوبی را انجام دهیم.

 

ربیعی در پایان گفت: پدیده تکدی‌گری را نیز با همکاری شوراها و شهرداری‌ها حل و فصل خواهیم کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا