سیاسی

کردها مسیر تامین تدارکات داعش به کوبانی را مسدود کردند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این منابع گفتند، نیروهای پیشمرگ کردستان عراق ۳۱ اکتبر سال جاری میلادی برای کمک به کردهای سوریه برای بازپس گیری شهر کوبانی وارد سوریه شدند. نیروهای کردهای سوری و پیشمرگ‌ها در حال حاضر این جاده را که به روستای "هیلنیج" منتهی می‌شود، مسدود کردند.

ادریس ناسان، یکی از مقامات محلی در شهر کوبانی گفت: نیروهای ضد داعش تپه استراتژیک "میستانور" و جاده کناره این تپه را گرفته‌اند.

وی افزود: داعش از این جاده برای انتقال مهمات و شبه نظامیان خود استفاده می‌کرد. نیروهای پیشمرگ در چند روز گذشته بر حملات توپخانه‌ای به مواضع داعش در حومه شهر کوبانی همچون میستانور تمرکز کرده بودند تا بتوانند بمباران شهر کوبانی توسط شبه نظامیان داعش را متوقف کند.

دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس گفت: نیروهای کرد تپه میستانور را نگرفتند اما مبارزات در جاده هیلنیج را آغاز کردند تا مانع شبه نظامیان داعش برای استفاده از این جاده به منظور تامین مجدد نیازهای شبه نظامیان داعش شوند.

در همین حال این دیده بان حقوق بشر افزود: حملات هوایی نیروهای تحت رهبری آمریکا در سوریه از زمان آغاز این مبارزات در اواخر سپتامبر سال جاری میلادی علیه شبه نظامیان داعش جان ۸۶۵ تن از جمله ۵۰ غیرنظامی را گرفته است.

دیده بان حقوق بشر سوریه مستقر در انگلیس ادامه داد: ۷۴۶ تن از آنها شبه نظامیان داعش بودند و احتمالا آمار واقعی بیشتر از آن است.

این دیده بان گفت: هشت تن از غیرنظامی‌هایی که کشته شدند کودک بودند. ۶۵ تن از اعضای جبهه النصره، گروه مرتبط با القاعده نیز در این حملات هوایی کشته شدند.

این دیده بان افزود: حملات هوایی ائتلاف ضد داعش شهرهای سوریه همچون حلب،‌ دیرالزور، حسکه، رقه و ادلب را مورد هدف قرار داده است.

آمریکا گفت:‌ تمامی گزارشات درباره تلفات غیرنظامیان را به صورت جدی مدنظر گرفته و درباره هرگونه ادعایی تحقیق و بررسی می‌کند. واشنگتن حملات خود در سوریه را بر اساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل توجیه می‌کند. این ماده حق فردی یا جمعی برای دفاع شخصی علیه حملات مسلحانه را پوشش می‌دهد.

بر اساس داده‌های سازمان ملل حدود ۲۰۰ هزار تن در نا‌آرامی‌های سوریه که وارد چهارمین سال خود شده، کشته شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا