اجتماعی و فرهنگی

تامین امنیت برای توسعه همه‌جانبه لازم است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی‌اصغر جهانگیر در حاشیه بازدید از زندان بم در جمع مسئولان این شهرستان گفت: خداوند را سپاسگزارم که توفیق حاصل شد در جمع مسئولان شهرستان بم باشم و تلاش‌ها و موفقیت‌های مسئولان این شهرستان را از نزدیک مشاهده کنم.

رئیس سازمان زندانها عنوان کرد: یکی از وظایف اساسی حکومت‌ها تامین امنیت جامعه است که این مساله به صورت جزئی قابل تحقق نیست و باید همه دستگاه‌های اداری‌، امنیتی و قضایی با همکاری یکدیگر امنیتی پایدار و فراگیر را ایجاد کنند.

مشاور رئیس دستگاه قضا ادامه داد: تامین امنیت برای ایجاد بستری مناسب و توسعه همه‌جانبه در سایر بخش‌ها لازم است چراکه اگر امنیت نباشد، پیشرفت سایر بخش‌ها محقق نمی‌شود.

جهانگیر خاطرنشان کرد: زندان‌ها نیز یکی از عوامل تامین امنیت در جامعه هستند و افرادی که به صورت عمدی یا سهوی مرتکب تخلف می‌شوند باید مدتی در آن نگهداری شوند تا اصلاح شده و به جامعه بازگردند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه اظهار کرد: همانطور که مردم به دنبال ایجاد و تامین هویت هستند رسیدن به هویت و فطرت واقعی از دغدغه‌های بشر است و کسانی که هویت خود را گم می‌کنند سر از زندان در می‌آورند.

جهانگیر تاکید کرد: زندان هم تامین امنیت می‌کند و هم هویت‌ساز است چراکه اگر انسان بر اساس فطرت واقعی خود عمل کند به کمال می‌رسد.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: انبیا و اولیای ما نیز تلاش داشتند تا انسان را به هویت اصلی خود برسانند و ما اگر حتی یک نفر را به مسیر اصلی هدایت کنیم کاری همچون انبیای الهی انجام داده‌ایم.

گفتنی است،‌ در این جلسه فرماندار، امام جمعه، دادستان، رئیس دادگستری و فرمانده انتظامی شهرستان بم نیز مطالبی را مطرح و خواستار رفع مشکلات زندانیان و خانواده‌های آن‌ها و همچنین حمایت هرچه بیشتر از زندان بم شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن