مدیریت شهری

تسریع پروژه‌های شهری در گرو بدهی‌های دولت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمود صلاحی گفت: در تهران سال هایی داشته ایم که تنها سالی ۲.۵ کیلومتر تونل مترو ساخته می شد، اما در حال حاضر با مدیریت جهادی شهرداری تهران، پایتخت رکورد ساخت سالی ۲۰ کیلومتر تونل مترو را به ثبت رسانده که با پرداخت بدهی های دولت به شهرداری، سرعت ساخت پروژه ها قطعا جهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تمامی پروژه های شهرداری تهران به موقع و یا زودتر از موعد مقرر به اتمام می رسند، تصریح کرد: پروژه تونل نیایش و پل صدر از روزی که آغاز شد، تنها ۲۶ ماه طول کشید و در موعد مقرر پایان یافت. پروژه بزرگراه امام علی (ع) نیز با آن حجم عظیم فعالیت عمرانی و تملک املاک در موعد مقرر به سرانجام رسید.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تاکید کرد: روند اجرایی پروژه هایی که در نیم سال دوم امسال آغاز می شوند، هیچ مغایرتی با برنامه ریزی صورت گرفته در شهرداری تهران ندارد. البته برای شروع پروژه ها حتما باید مناقصه برگزار شود و قطعا تا اسناد مناقصه آماده و مناقصه برگزار شود، زمان زیادی صرف می شود.

صلاحی افزود: در این موارد نیز ما زمان را از دست نمی دهیم، بلکه این زمان قانونی روال کار و مسیری است که حتما باید طی شود.

وی اضافه کرد: البته امکان دارد مسیر قانونی تحویل پروژه به پیمانکار طی شود، اما پروژه آغاز نشود که در آن صورت قطعا پروژه در یک جایی به مشکل برخورده است. به عنوان مثال نتوانسته رفع معارض کند که این گونه موارد هم در مدیریت شهری انگشت شمار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن