شورای شهر

تاکید قانون بر اخراج عضوى با ۶ جلسه غیبت/ تندگویان عضوى با ۴۱ جلسه غیبت، آقاى رئیس پاسخگو باشد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین یکی از مشکلات و بدون شک نکات انتقادی که می توان به شورای چهارم وارد دانست، بحث غیبت و تاخیر های اعضای شورای شهر تهران بوده که بارها و بارها نیز مورد انتقاد اعضای هیات رئیسه و اعضای منظم و منضبط شورا قرار گرفته است.

 

در حالیکه شاهد هستیم اکثر جلسات علنی شورا با تاخیرهای چشمگیر و صندلی های خالی بیش از تعداد انگشتان دو دست آغاز می شود، بررسی لیست حضور و غیاب اعضای شورا، عمق بیشتری از این بی نظمی ها را نشان می دهد که بعضا به نظر می رسد حتی بی قانونی هایی را نیز به دنبال داشته است.

 

یکی از موارد چشمگیر و برجسته لیست حضور و غیاب اعضای شورا، غیبت های چشمگیر و سریالی محمد مهدی تندگویان است. بررسی لیست حضور و غیاب اعضای شورا در سه ماهه نخست امسال حکایت از این دارد که تندگویان در ۱۲ جلسه از مجموع جلسات علنی و غیر علنی شورای شهر تهران غیبت داشته که اکثریت آن ها و بطور مثال در تاریخ های ۱۷،۲۲،۲۴،۲۹،۳۱(فروردین) و ۵،۷،۱۲ و ۱۴ اردیبهشت بصورت متوالی به ثبت رسیده است! ضمن اینکه در تاریخ های ۲۱ اردیبهشت و ۱ و ۸ تیرماه نیز برای این عضو شورا عدم حضور در جلسات به ثبت رسیده است. طبق آمار در کارنامه سه سال ابتدایی حضور تندگویان در شورای چهارم نیز به ترتیب در سال ۹۲ دو جلسه، ۹۳ پانزده جلسه و ۹۴ دوازده جلسه غیبت ثبت شده که تا پایان شش ماه نخست سال ۹۵ چهل و یک جلسه غیبت را برای وی در پی داشته که در نوع خودش رکورد جالبی است! 

 

نکته جالب توجه اینکه محمد مهدی تندگویان با سیاهه ای از غیبت های اینچنینی، هفته گذشته با به تصویر کشیدن صندلی های خالی جلسه غیر علنی شورا در صفحه اینستاگرام خودش نسبت به تاخیر سایر اعضای شورا معترض شد و به انتقاد از این موضوع پرداخته بود!

 

در حالیکه آیین نامه داخلی شورای شهر تهران صراحتا به برخورد قانونی با اعضای نامنظم و غایب اشاره کرده و اجازه سلب عضویت اعضایی که تعداد غیبت های آن ها از حد مجاز(۶ جلسه متوالی و ۱۲ جلسه غیر متوالی) فراتر رفته را به ریاست شورا داده، مشخص نیست که چرا تا به امروز برخوردی با این بی انظباطی بزرگ و چشمگیر نشده است. 

 

اینکه عضوی از جمع ۳۱ نفره اعضای شورا در یک بازه زمانی سه ماهه ۱۲ غیبت سریالی را در کارنامه خودش ثبت کرده و در بسیاری از تصمیم گیری های مهم برای کلان شهر تهران حضور نداشته و هیچکونه برخورد قانونی با وی نشده، سوال بی جواب، تاریک و مبهمی است ککه مهدی چمران به عنوان ریاست شورای شهر تهران باید پاسخگوی آن باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن