شورای شهر

۸ روز هوای پاک و ۱۵۶ روز هوای سالم در سال جاری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به افزایش روزهای هوای پاک شهر تهران در هفت ماه امسال، گفت:‌ کیفیت هوای تهران رو به بهبودی است.

 رحمت اله حافظی با اشاره به اینکه کیفیت هوای تهران در هفت ماه امسال در مقایسه با دو سال گذشته بهبود یافته است، گفت: بر اساس آمارهای موجود از ابتدای سال ۹۱ تا پایان مهرماه هوای تهران هیچ روز پاکی نداشت و تنها ۱۴۳ روز هوای تهران سالم بود، همچنین ۶۸ روز هوای شهر ناسالم برای گروه‌های حساس و چهار روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: در مدت زمان مشابه در سال ۹۲، تهران دو روز هوای پاک و ۱۳۶ روز هوای سالم داشت تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس به ۷۶ روز افزایش یافت و تعداد روزهای ناسالم دو روز بود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره وضعیت کیفیت هوای تهران در هفت ماه نخست سال ۹۳ نیز اعلام کرد: خوشبختانه تعداد روزهای پاک به هشت روز و تعداد روزهای سالم به ۱۵۶ روز افزایش یافته است همچنین تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌های حساس به ۵۰ روز و تعداد روزهای ناسالم نیز به دو روز کاهش یافته است.

حافظی با اشاره به آمارهای موجود ابراز امیدواری کرد که مسئولان امر در توزیع سوخت استاندارد و تولید خودروهای مطابقت با استاندارد روز اهتمام بیشتری داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن