اجتماعی و فرهنگی

امضای تفاهم‌نامه بین شهرداران تهران و بلگراد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر قالیباف ظهر  امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه با شهردار بلگراد گفت: این دیدار فرصتی را برای هر دو شهر تهران و بلگراد ایجاد کرده است که پس از دو دهه توقف همکاری ارتباط خود را با امضای تفاهم‌نامه‌ای برقرار کند.

شهردار تهران با بیان اینکه امیدواریم با این تفاهم‌نامه بسترهای همکاری در عرصه‌های فرهنگی، هنری، زیرساخت‌های شهری بویژه در حوزه گردشگری و حمل و نقل بوجود آید و بتوانیم همکاری نزدیکی داشته باشیم، گفت: هیات‌های اجرایی باید به زودی برای فراهم کردن زیرساخت‌های این تفاهم‌نامه اقدامات کارشناسی خود را آغاز کنند.

به گزارش ایسنا، شنیسا مالی شهردار بلگراد نیز با بیان اینکه برای من افتخار بزرگی است که با شهری به بزرگی تهران قرارداد همکاری منعقد می‌کنم، گفت: در چند روز اخیر فرصت کردم از بخش‌های مختلف تهران بازدید کنم و شاید برای شما جالب باشد که امروز به من فرصتی دست داده شد تا راننده قطار مترو باشم!

وی با اشاره به بازدیدهای اخیرش طی سه روز گذشته که در تهران مستقر بوده، گفت: قطعا با امضای تفاهم نامه فیمابین تهران و بلگراد اولین قدم برای همکاری‌های دوجانبه منعقد می‌شود و مطمن هستم می‌توانیم در تمام پروژه‌ها همکاری کرده و موفق باشیم.

شهردار بلگراد با بیان اینکه برایش جالب است که تمام پروژه‌های تهران حاصل دست جوان های تهرانی است گفت: امیدوارم به زودی زمینه‌های خواهرخواندگی تهران و بلگراد نیز فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا