اجتماعی و فرهنگی

مرگ کارگر جوان زیر آوار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل رضایی درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ۸.۲۰ صبح امروز حادثه ریزش آوار و مصدومیت یک کارگر به آتش نشانی باقر شهر اطلاع داده شد، با اعلام این خبر بلافاصله عوامل آتش نشانی به همراه تجهیزات ایمنی برای امدادرسانی به محل حادثه اعزام شدند.

رضایی با اعلام اینکه حادثه در قطعه زمینی به مساحت ۱۷۰ متر مربع به وقوع پیوسته بود، افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشخص شد در یک کارگاه ساختمانی و در حال گودبرداری متاسفانه کارگران در حال حفر گودال بودند که به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی آوار بر سر یکی از کارگران ریخته و وی زیر تلی از خاک محبوس شده است.

 رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی باقرشهر افزود: بلافاصله آتش نشانان عملیات امداد و نجات را آغاز کردند و با گذشت ۴۵ دقیقه از زمان حادثه موفق شدند کارگر ۲۵ ساله را از زیر آوار بیرون بیاورند و به عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه تحویل دهند.

رضایی گفت: بررسی های اولیه نشان می داد کارگر ۲۵ ساله افغان در همان دقایق اولیه دچار مرگ شده است. از این رو با هماهنگی عوامل اورژانس جسد کارگر ۲۵ ساله به پزشکی قانونی منتقل شد.

رضایی با اعلام اینکه عوامل آتش نشانی محل حادثه را ایمن سازی کرده و هشدارهای لازم را به ساکنان و مالک ساختمان دادند، افزود: قبلا نیز به دلیل عدم رعایت موارد ایمنی تذکرات لازم به مالک ساختمان ارائه شده بود که متاسفانه هشدار ایمنی آتش‌نشانی جدی گرفته نشده بود و این حادثه را رقم زد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن