شورای شهر

بهره برداری از پنجمین بوستان بانوان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی محمد مختاری با اشاره به ساخت بوستان‌های بانوان در شهرتهران طی چند سال گذشته گفت: احداث بوستان های ویژه بانوان براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با بیان اینکه تا تیرماه سال ۱۳۹۰ چهار بوستان ویژه بانوان احداث و مورد بهره برداری قرار گرفت، تصریح کرد: بهشت مادران در منطقه۳ به مساحت ۱۷هکتار، پردیس بانوان در منطقه ۱۵به مساحت ۲۷ هکتار، بوستان نرگس در منطقه ۱۸ به مساحت ۲۴ هکتار و شهربانو واقع در بوستان بزرگ ولایت به مساحت ۶هکتار این بوستان ها را شامل می شوند.

وی درخصوص احداث پنجمین بوستان بانوان در پایتخت اظهار کرد: به منظور ایجاد بوستانی اختصاصی برای بانوان در پهنه‌ شرقی تهران نیز طراحی و احداث پنجمین بوستان ویژه بانوان با نام بوستان بانوان لویزان، در منطقه ۴ به وسعت ۳۰ هکتار آغاز شده است. بوستان های اختصاصی بانوان از جمله نیازهای اصلی بانوان در شهر تهران بوده که با هدف تأمین راحتی و آسایش بانوان در فضایی سرسبز و آرام احداث می شوند.

مختاری با اشاره به اینکه بانوان شهرتهران می توانند در این بوستان های ویژه به فعالیت های ورزشی متنوع بپردازند، ادامه داد: دوچرخه سواری، ورزش های آبی ، پیاده روی، ورزش با دستگاه های حرفه ای، تنیس روی میز، والیبال، بسکتبال، بدمینتون، اسکیت و… از جمله ورزش هایی هستند که برای انجام آنها امکانات مناسبی در بوستان های مزبور ایجاد شده است .

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن