شورای شهر

جزئیات اتفاقات صبح امروز جلسه علنی شورای شهر تهران/حمله حکیمی پور و سرخو به شورایاری ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین جلسه علنی امروز(سه شنبه) شورای اسلامی شهر تهران در پی گزارش شورایاری منطقه ۱۴ و انتقاد از حضور نیافتن تعدادی از اعضا در این منطقه، منجر به بروز تنش و درگیری لفظی برخی از اعضا در صحن علنی شورا شد.

 
حاج قربانی دبیر شورایاری منطقه ۱۴ در جلسه علنی امروز شورا با ارائه گزارشی، روند فعالیت ها و عملکرد شورایاری این منطقه را تشریح کرد.
 
دبیر شورایاری منطقه ۱۴ در گزارش خود از عدم حضور اعضای شورای شهر تهران در این منطقه به منظور رسیدگی به مسایل و مشکلات اهالی بشدت انتقاد کرد.
 
حاج قربانی افزود: دراین مدت تنها چهار عضو از مجموع ۳۱ عضو شورای اسلامی شهر تهران در منطقه ۱۴ حاضر شده و به مشکلات مردم رسیدگی کرده اند.
 
حاجی قربانی در بخشی از گزارش خود با انتقاد از حضور نداشتن اعضای شورای شهر در هنگام ارائه گزارش شورایاران در صحن علنی شورای شهر، درخواست کرد تا اعضا نسبت به این گزارش ها که دربردارنده دغدغه های مردم محلات است، گوش شنوا داشته و حساسیت به خرج بدهند، نه اینکه سرگرم صحبت و بررسی گوشی های خود باشند.
 
جلسه علنی امروز شورای شهر امروز با گزارش شورایاران منطقه ۱۴ آغاز شد که بیشتر اعضای شورای شهر حضور نداشتند.
 
همین امر موجب شد تا جلسه علنی شورا با اعتراض و فریادهای برخی از اعضا به گزارش ارائه شده، دچار تشنج شود.
 
احمد حکیمی پور عضو شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش دبیر شورایاری منطقه ۱۴ گفت: برخی اعضای شورا بصورت سرزده و بدون اطلاع قبلی و گمنام به مناطق مختلف شهر می روند و بسیاری از اعضای شورا از جمله محسن سرخو به همین صورت بارها به منطقه ۱۴ سرکشی کرده اند.
 
وی با بیان اینکه دبیر شورایاری منطقه ۱۴ قصد حساب کشی از شورای شهر را دارد، از گزارش ارائه شده شورایاری این منطقه انتقاد کرد.
 
محسن سرخو عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز خواستار تذکر مرتضی طلایی (که امروز در غیاب مهدی چمران ریاست جلسه را برعهده داشت) به حسین حاج قربانی دبیر شورایاری منطقه ۱۴ شد و گفت: باید فرصت پاسخگویی به توهین های دبیر شورایاری به اعضای شورا داده شود.
 
بقیه اعضای شورا نیز نسبت به این موضوع واکنش های مختلفی نشان دادند.
 
احمد دنیامالی: خوب است که شورایاران انتقاد می کنند و روحیه مطالبه گری دارند، اما ما در حال گوش دادن به گزارش شورایاران منطقه ۱۴ بودیم و دورهمی تشکیل نداده بودیم.
 
 رحمت الله حافظی: من خوشحالم که چنین روحیه ای در بین شورایاران وجود دارد و اساسا شورایار باید اگر مشکل و معضلی دید بدون تسامح آن را بیان کند.
 
اسماعیل دوستی: مخاطب انتقاد دبیر شورایاران منطقه ۱۴ بنده بودم و انتقاد صریح و شفاف از خصلت های تهرانی های قدیم و دولابی هاست. مثل قوم لر که رک و صریح هستند.
 
 عباس جدیدی: بنده از گزارش شورایاران منطقه ۱۴ کمال تشکر را دارم. طی بازدیدهایی که بنده از منطقه ۱۴ داشته ام با مشکلات و دغدغه های مردم این منطقه آشنایی خوبی دارم و امیدوارم که بتوانیم با همیاری اعضای شورای شهر، شورایاران و شهرداری این مشکلات مرتفع شود.
 
 
رضا تقی پور دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در ادامه و با صدای بلند خطاب به سرخو گفت: حرف نزنید، توهینی انجام نشد.
 
محسن پیرهادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران نیز خطاب به سرخو گفت که شما به مردم توهین می کنید و به نمایندگان مردم نیز توهین کرده اید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن