اجتماعی و فرهنگی

تقدیر از ۳۰محیط بان نمونه استان تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین   رضا دباغی شهردار این منطقه۳ تجلیل از حافظان محیط زیست را کار نیکویی دانست و گفت: موضوعات زیست محیطی بحث های مهمی است که تمامی سازمان ها و نهادها آن را دنبال می کنند.

وی افزود: در فرهنگ دینی اسلام، از موضوعات محیط زیستی به عنوان عطیه الهی یاد شده و تاکیدات زیادی نسبت به حفظ و مراقبت از آن داریم.

دباغی خاطرنشان کرد:  اهمیت و مراقبت از محیط زیست را باید از طریق آموزش به جوانان و کودکان یاد بدهیم.

همچنین محمد هادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با وجود محدودیت‌های مالی دولت، اقدامات موثری در جهت بهبود وضعیت معیشت محیط بانان و کارکنان محیط زیست انجام شده است اما هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده‌ایم.

 وی با اشاره به تعداد زیاد محیط بانان ملی افزود: چون این محیط بانان نمی‌توانستند پست‌های خود را ترک کنند و به دلیل اینکه قرار بود از ۳۰ نفر از این محیط بانان تقدیر شود، تعداد محدودی از محیط بانان را دعوت کرده‌ایم.

حیدرزاده ضمن تشکر از اقدامات بانک اقتصاد نوین که همیشه در کنار محیط زیست بوده‌، گفت: هر سال به مناسبت میلاد امام رضا (ع) گرامیداشت روز محیط بان برگزار می‌شود و در سال جاری نیز با توجه به اینکه روز محیط بان در حرم امام رضا(ع) برگزار شد، مراسم بزرگداشت محیط بانان در سطح استان با تاخیر آغاز شد.

وی ضمن تقدیر از زحمات محیط بانان و تلاش بی دریغ آنان ادامه داد: برپایی این گونه مراسم هم نمی تواند گوشه‌ای از زحمات محیط بانان را جبران کند.  

وی با اشاره به اقدامات مفیدی که اخیرا در حوزه معیشت محیط بانان صورت گرفته است عنوان کرد: در حوزه معیشتی محیط بانان به مدد حیات رسیده‌ایم.

حیدرزاده ادامه داد: بیشترین کشفیات و برخورد با متخلفین را در طی چند سال اخیر داشته‌ایم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران تاکید کرد: باید فرهنگ برخورد با محیط زیست را در کشور گسترش دهیم تا مواجهه با تخلف به حداقل برسد و محیط بانان در فضای حرفه‌ای و آرام به ماموریت خود بپردازند.

حسن معتمدی مدیر عامل بانک اقتصاد نوین در این مراسم ضمن تاکید بر فعالیت‌های محیط زیستی این بانک گفت: چارچوب تفاهمی را با اداره محیط زیست استان تهران تصویب کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در پارک پردیسان با کاشت ۸۰۰۰ درخت، محله‌ای به نام پردیس نوین را ایجاد کرده‌ایم و همچنین اولین شعبه سبز را در تهران با حمایت‌های محیط زیست تاسیس کرده‌ایم و قرار است که اکثر شعب ما نیز شعب سبز شوند.

وی درباره ارائه خدمات بانکی به محیط بانان گفت: تسهیلاتی را در بانک اقتصاد نوین برای محیط بانان در نظر گرفته‌ایم.

معتمدی در پایان تاکید کرد: بحث حفاظت از محیط زیست یک بحث همگانی و عمومی و همه آحاد دولت و دستگاه‌های دولتی باید مشارکت فعالانه در این حوزه داشته باشند تا به اهداف خود در حوزه محیط زیست برسیم.

در پایان این مراسم از ۳۰ محیط بان نمونه ی استان تهران تقدیر شد ضمن اینکه در حاشیه ی این برنامه نیز نمایشگاه عکسی از محیط زیست در سرای محله ی زرگند برپا شد .

افزایش خدمات پسماند در ۳ محله ی شمال تهران

خدمات مدیریت پسماند در محلات کم برخوردار منطقه ۳ تهران افزایش می یابد.

رضا دباغی شهردار منطقه در کارگروه مدیریت پسماند توجه به محلات کم برخودار را مورد تاکید قرار داد.

افزایش ساعت کاری غرفه های بازیافت، برپایی مسابقه و برنامه های تشویی در مدارس ، حضور روزانه خودروهای ملودی، اجرای طرح آموزشی در واحدهای اداری و تجاری و مجتمع های مسکونی این محدوده و ارائه کد اشتراک به آنها، توزیع مخازن ویژه پسماند خشک از جمله اقدامات ویژه در محله های ده ونک، زرگنده و در دوم است .

در همین  راستا طرح آموزش چهره به چهره در این محل اجرا خواهد شد و به شهروندان مخازن مخصوص جمع آوری پسماند خشک در ابعاد و اندازه های مختلف ارائه می شود.

در ادامه این جلسه محمود رضا سابقی مدیراداره پسماند نیز به ارائه ی گزارشی پیرامون فعالیت های این اداره پرداخت.

بررسی وضعیت منابع انسانی و ساختمان نواحی

وضعیت منابع انسانی و ساختمان نواحی شهرداری منطقه ۳ با حضور قائم مقام و معاون منابع انسانی این منطقه بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۳ ،طی این بازدیدها  در خصوص مرتب سازی چارت و پست سازمانی ،تناسب شغل و پست کمبود نیرو با شهرداران نواحی بحث و تبادل نظر شد.

زهره خسروی معاون توسعه منابع انسانی همچنین از ساختمان و کلیه های ادارات موجود در نواحی بازدید و از نزدیک با کارکنان دیدار و گفتگو کرد.

وی طی این بازدید خاطر نشان کرد: منابع انسانی به عنوان سرمایه اصلی یک سازمان از اهمیت اساسی برخوردار است و مدیریت مؤثر و کارآمد آن نقش فراوانی در پویایی، چابکی و اثربخشی و بهره وری عملکرد سازمانی دارد.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن