اجتماعی و فرهنگی

آخرین وضعیت ۶ کودک قربانی مین در مریوان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیدرضا رئیس کرمی از ترخیص ۶ کودکی از بیمارستان نور افشار خبر داد که ۲ هفته گذشته بر اثر انفجار مین در مریوان مجروح شده‌ بودند.

 
وی گفت: یکی از این کودکان از ناحیه ۲ چشم آسیب دیده بود که بینایی یک چشم را از دست داده است اما امیدواریم که با عمل جراحی بینایی چشم دیگر حفظ شود.
 
معاون درمان و توانبخشی هلال احمر با اشاره به حضور وزیر بهداشت بر بالین این کودکان گفت: وزیر بهداشت شخصاً چشم این کودک را معاینه کرد و شخصاً پیگیر معالجه چشم این کودک است.
 
وی در مورد کودکی که پایش از مچ قطع شده است نیز گفت: متأسفانه این کودک یک پای خود را از دست داده است اما سعی داریم با ساخت و اهدای پروتز به وی، اندکی او را تسکین دهیم.
 
رئیس کرمی، ابراز امیدواری کرد تا پروتز اهدایی تا ۲ هفته دیگر آماده شود و روند ساخت آن به اتمام برسد.
 
وی همچنین وضعیت عمومی تمام کودکان در هنگام ترخیص از بیمارستان را مناسب عنوان کرد و گفت: ۴ کودک دیگر تنها با ترکش زخمی شده بودند که خوشبختانه توانستیم تمام ترکش‌ها را از بدن آنها خارج کنیم.
 
معاون درمان و توانبخشی هلال احمر در مورد ادامه درمان این کودکان گفت: تا آنجا که مقدور باشد و امکانات اجازه دهد، مراکز درمانی استانی ما پذیرای این کودکان هستند و اگر نیاز به امکانات بیشتر بود ما در تهران از آنها پذیرایی می‌کنیم.
 
وی تاکید کرد: تمام هزینه‌های درمان این کودکان رایگان بوده و هلال احمر پیگیر وضعیت آنها خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا