شورای شهر

«آبنما» خطرناکترین قسمت پارک!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  معصومه آباد در مورد آخرین وضعیت ایمنی پارک‌ها با بیان اینکه سامانه HSEوظیفه نظارت و شناسایی خطرات احتمالی در پارک‌ها را بر عهده دارد گفت: با این حال جایگاه HSE در ساختار به گونه غلطی جانمایی شده چرا که قدرت اجرایی نداشته و تنها برای رفع خطر اقدام به نامه نگاری می کنند.

وی با بیان اینکه همه پارک‌ها ایمن ساخته می‌شوند اما ایمن نمی‌مانند گفت: نقاط خطر پارک‌ها شناسایی شده و باید عنوان کرد که آبنما و پلکان در صورتیکه روشنایی کافی نداشته باشند می‌توانند بستر بروز حوادث شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند که وسایل بازی مستقر در پارک‌ها ایمن نیستند گفت: باید بگویم که بیشترین خطرات متوجه آبنما به دلیل طلاقی برق و آب است که باید این امر ساماندهی شود.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر با بیان اینکه در بازدید از ۳۵۰ پارک در مناطق ۱۰، ۱۶، ۱۷، ۱۹، ۱۸ و ۲۰ از مجموع ۱۰ هزار خطر ایمنی – بهداشتی و محیط زیست شناسایی شده، ۷۰۰۰ خطر در حوزه ایمنی و بهداشت و ۳۰۰۰ خطر در حوزه محیط زیست بوده است گفت: ۶۵ درصد خطرات فیزیکی که مربوط به سطح تیز و برنده، اختلاف ارتفاع معبر نامناسب،  عدم روشنایی، آلودگی صوتی و خطربرق احصا شد.

وی افزود: از میان مخاطرات فیزیکی سهم خطر برق گرفتگی با ۲۱ درصد و استفاده نادرست از منابع آبی با ۲۹ درصد بیشترین حجم مخاطرات فیزیکی را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا