شورای شهر

BBC هم در پشت پرده انتخابات هیات رئیسه شورا بود/حافظی زبان اصلاح طلبان شده است!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین روز گذشته آخرین انتخابات هیات رییسه شورای چهارم برگزار شد و با رای اعضاء ترکیب هیات رئیسه بدون تغییر و ثابت ماند.

پرویز سروری عضو شورای شهر در خصوص روند انتخابات هیات رییسه به خبرنگار شوراآنلاین گفت:این دوره انتخابات هیات رییسه با انتخابات سال های گذشته کاملا متفاوت بود. چرا که از اول سال مشاهده می کردیم که حال و هوای شورا تغییر کرده است و نحوه برخورد با موضوعات سیاسی شده است.

 

وی افزود:در این خصوص حتی خبرهایی شنیده می شد که از بیرون شورا هدایت هایی صورت می گیرد و برای داخل شورا مهندسی می کنند! علاوه بر آن شبکه هایی ماندد بی بی سی هم وارد این رقابت شده بودند و به نوعی به نفع جریان مقابل موضع گیری می کردند.وقتی شما همه این موارد را کنار یکدیگر قرار دهید، متوجه می شوید که این یک انتخابات عادی نبود و به یک انتخابات فرا شورایی تبدیل شده بود.

 

سروری در خصوص اینکه چرا این همه حواشی در نزدیک انتخابات به وجود آمد و آیا این حواشی برنامه ریزی شده بود گفت:ما از ابتدای دوره سال چهارم شورا قرار بر این گذاشتیم و یک توافق نانوشته ای باهم انجام دادیم تا موضوعات سیاسی را وارد صحن شورا نکنیم و رقابت را فقط بر سر خدمت به مردم بگذاریم.اما خب نمی دانم چرا این توافقات کم رنگ شد و ما شاهد این بودیم که در بیرون از شورا برای شورا پخت و پز می شود و این واقعا جای نگرانی داشت.

 

وی ادامه داد: از یک طرف ورزشکاران شورا را در فشار قرار دادند و رای آنها را اجاره ای خواندند و از طرفی هم مسائل مختلفی را مطرح کردند تا عملکرد شورا را زیر سوال ببرند.در صورتیکه از زمانیکه آقای چمران ریاست شورا را برعهده گرفته اند یک مدیریت غیر سیاسی را شاهد بوده ایم و به دور از همه چیز سعی کرده اند تا یک مدیریت اجتماعی را در شورا داشته باشند.

 

سروری افزود:خدا را شکر می کنم که نماینده های فهیم شورا نشان دادند که تحت تاثیر این هوچی گری ها قرار نمی گیرند و با عقل و منطقشان تصمیم گیری می کنند و من به عنوان یک عضو شورا از هیات رییسه درخواست دارم تا همین روند مدیریت غیر سیاسی را ادامه دهند و در گسترش آن استمرار داشته باشند.

 

سروری در خصوص اینکه چرا آقای حافظی در انتخابات دیروز خلاف جریان اصولگرایی عمل کرد در صوریتکه او با لیست اصولگرایی وارد شورا شده است گفت:من فکر می کنم که ایشان در سه سال قبل هم بیشتر به نفع اصلاح طلب ها عمل کرده است تا اصولگراها! ما اقدام خاصی از آقای حافظی برای جریان اصولگرایی ندیده ایم و ایشان بیشتر همراه با اصلاح طلب ها بوده است. در همه موضوعات ایشان زبان اصلاح طلب ها شده است و در دوره های قبل هم شاهد همین رفتار غیر اصولگرایانه ی ایشان بودیم.

 

عضو شورای شهر در خصوص کاندیداتوری حافظی در انتخابات نایب رئیسی گفت:ایشان به خرد جمعی اعتقاد چندانی ندارد و معتقد است که هرچه را که می فهمد باید عمل کند. من فکر می کنم ایشان در توهمی به سر می بردند که چند رای از اصولگرا ها و چند رای از اصلاح طلب ها دارد و می تواند نایب رییس شورا باشد اما همانطور که مشاهده شد فقط خود ایشان به خودشان رای دادند! علیرغم اینکه در این خصوص ما به ایشان مشاوره داده بودیم که چه فضای رقابتی وجود دارد ایشان با توهم کاندید شدند و نتیجه اش را هم دیدیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن