شورای شهر

طلایی افشا کرد/حمایت مالی برخی شورایی‌ها از انتشار لیست املاک نجومی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مرتضی طلایی درباره شائبه لیست املاک واگذار شده به مدیران و اعضای شورای شهر تهران، اظهار داشت: باید عکس‌العمل جدی‌تر و به هنگام‌تری را در برابر این چنین مسائلی که در جامعه مطرح می‌شود داشته باشیم.

وی افزود: دراین اخبار و مباحثی که این ایام در کشور مطرح شد، مانند فیش‌های نجومی و پروژه املاک نجومی که فرق نمی‌کند از کدام گروه و جناح باشد اولین آسیب آن به آحاد جامعه و انقلاب وارد می‌شود.

طلایی بیان داشت: ما معتقدیم که با حقوق‌های نجومی، فساد اداری و رانت‌خواری با قاطعیت باید برخورد شود و سوء استفاده کنندگان در مجامع قضایی محاکمه شوند، اما وقتی که این مسائل در فضای سیاسی قرار می‌گیرد و ابزاری می‌شود و در اختیار گروه‌های سیاسی که به دنبال مقابله با رقبا هستند، قرار می‌گیرد اساساً از مدار اخلاق، انصاف، شرع، قانون و عرف خارج می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در خصوص املاک نجومی که مطرح شد، سازمان بازرسی مدت‌ها است در شهرداری و شورا مستقر شده است و وظیفه آن و پیگیری گزارشات است که البته گزارشاتی نیز از شورا و شهرداری دریافت و جمع‌بندی کرده‌اند.

طلایی ادامه داد: در موضوع اخیر نیز سازمان بازرسی سؤالاتی مطرح کرده که باید به آن پاسخ داده می‌شد ولی ناگهان می‌بینیم گزارشی که در سازمان بازرسی در دست بررسی و اقدام بوده است تبدیل به یک جریان خبری می‌شود که به اعتقاد بنده قوه قضائیه باید به این موضوع ورود پیدا کند و تمام افرادی که این گزارشات را خارج از مکانیزم قانونی منتشر کرده‌اند، به همان میزان و قاطعیت برخورد کند.

طلایی بیان داشت: بی‌سابقه بود که اسامی افرادی را بدون اینکه در دادگاهی محاکمه شده باشند مطرح کنیم و به آنها اتهام بزنیم و در رسانه‌ها نیز نام آنها را به عنوان متخلفین عنوان کنیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این موضوع زمانی پیچیده‌تر می‌شود که سه روز قبل از انتشار این لیست‌ها فردی به یکی از اعضای شورای شهر تهران مراجعه می‌کند که می‌خواهد خبری درباره لیست املاک منتشر کند و هنگامی که آن عضو می‌گوید این خبر کذب است، ولی این خبر منتشر می‌شود.

طلایی بیان داشت: در واقع این خبر در هفته‌ای منتشر شد که درروز سه‌شنبه انتخابات هیأت رئیسه شورا برگزار می‌شد. چه رابطه‌ای در این خصوص وجود دارد که در آستانه انتخابات این لیست منتشر می‌شود.

وی بیان داشت: در جلسه‌ روز یکشنبه به همکاران خود عرض کردم از شبکه‌ها و سایت‌هایی که این خبر را اعلام کردند تبری بجویید و سکوت در مقابل این شبکه‌ها نکنید.

طلایی افزود: شنیده‌ها حکایت از این است که این شبکه‌ها ساخته و پرداخته برخی از اعضاء است و بعضی از اعضاء از این شبکه‌ها حمایت مالی می‌کنند و این موضوع مقداری از ظن و گمان جدی‌تر و به عنوان فرضیه مطرح می‌شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: افرادی هستند در مجموعه شورا که برای فشار آوردن به رقبا شبکه‌ها و سایت‌هایی ایجاد و از آنها نیز حمایت مالی می‌کنند. مأموریت این سایت‌ها نیز این است که با آبروی اعضاء بازی کنند و بی‌محابا  خانواده خانم آزاده‌ای که جوانی را در جنگ و اسارت سپری کرده است و هم اکنون نیز در عرصه سلامت شهر خدمت می‌کند این چنین نسبت‌هایی را به او می‌گویند و این گناه بخشودنی نیست.

طلایی گفت: اعتقاد بنده این است که نقش قوه قضائیه در این خصوص بسیار محسوس است و باید به سرعت به این موضوع ورود پیدا کند.

وی بیان داشت: اگر کسی در این خصوص خلاف عمل کرده است برخورد شود و با منتشرکنندگان این خبر نیز به صورت جد برخورد شود.

طلایی یادآور شد: سازمان بازرسی نیز باید به این موضوع ورود پیدا کند و نسبت به شفاف‌سازی در این خصوص اقدام شود.

منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن