اجتماعی و فرهنگی

افزایش نسبی دما درنیمه شمالی کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه  گفت: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، طی سه روز آینده پاره‌ای از مناطق استان‌های شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و بتدریج شمال شرق کشور در ساعات بعد از ظهر بارش باران و گاهی رعد و برق و وزش باد راخواهند داشت.

 

وی ادامه داد: انتظار می‌رود امروز و فردا افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور رخ دهد که بدنبال آن با نفوذ توده هوای خنک به این مناطق از روز پنج شنبه تا روز شنبه علاوه بر ابرناکی، بارش باران، وزش باد، کاهش محسوس دما نیز دراین مناطق پیش بینی شده است. همچنین این کاهش دما در سواحل شمالی ۷ تا ۱۲ درجه، در شمال غرب ۵ تا ۷ درجه و با قدری تاخیر در شمال شرق کشور نیز ۵ تا ۷ درجه خواهد بود.

وظیفه بیان کرد: شدت بارش‌ها در روز پنج شنبه در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و در روز جمعه علاوه بر مناطق فوق در استان خراسان شمالی خواهد بود و همچنین سه روز آینده در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد و در برخی نقاط گرد و خاک مهم‌ترین پدیده جوی خواهد بود و در جنوب غرب و غرب کشور نیز طی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه وزش باد و گرد و خاک دور از انتظار نخواهد بود. در ضمن در روزهای پنج شنبه و جمعه دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی شده است.

وظیفه در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران در روزهای آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه صاف تا کمی ابری گاهی با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۳۷ و ۳۵ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن