ورزشی

دیدار آسانی مقابل قطر نداریم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین فریدون معینی  درباره دیدار حساس تیم‌ ‌ملی مقابل قطر، اظهار کرد: بازی ساده‌ای در انتظار ما نیست. از طرفی تیم‌ ‌ملی اردوی خوبی را در ایتالیا برگزار کرده است. ایتالیا یکی از مراکز فوتبال جهان است و ناخودآگاه بازیکنان تجربیاتی را کسب می‌کنند. بزرگترین تغییرات در تیم‌ ‌ملی ما رخ داده و تجربیات و دانش مربی بزرگی مانند کارلوس کی‌روش به بازیکنان القا شده است.

عضو کمیته‌ فنی فدراسیون فوتبال، ادامه‌ داد: ما در رده بندی فوتبال آسیا رتبه نخست را در دست داریم. در دوره قبل هم در جام جهانی حضور یافته‌ایم. در حال‌ حاضر هم جزو امیدهای بزرگ صعود به جام جهانی محسوب می شویم. برای حفظ این جایگاه باید قطر را شکست دهیم. بزرگترین تغییرات تیم ما جوانگرایی، تغییرات تاکتیکی و … بوده است.

او با اشاره به اقداماتی که قطری‌ها در چند سال گذشته انجام داده‌اند، افزود: آنها سرزمین کوچک و ثروتمندی هستند که تلاش‌های زیادی را برای موفقیت در فوتبال انجام داده‌اند. علاقمندی از این منطقه از جهان نسبت به فوتبال بسیار بالا است و قطری‌ها سال‌ها قبل کمپ اسپایر را با حضور مربیان اسپانیایی و استعدادیاب‌های خوب راه اندازی کرده‌اند و با جذب استعدادهای ناب فوتبال‌ آفریقا و کشورهای عربی سعی در افزایش کیفیت فوتبالشان داشتند.

معینی گفت‌: این اتفاق در رده‌های پایه قطر دیده می‌شود و تیم‌ ‌ملی جوانان این کشور تقریبا یک تیم چند ملیتی است. آنها برای آینده سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همان که در ابتدای صحبت هایم گفتم دیدار آسانی در انتظار ما نیست.

کارشناس فوتبال ایران درباره پیش‌بینی‌اش از وضعیت تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران  پس از دیدار با قطر و چین، خاطر نشان کرد: چین هم مانند اکثر تیم‌های آسیایی یک برنامه‌ریزی خوب را انجام داده و در آینده نتایج این اقدامات را می بیند. آنها در سه سال گذشته دو بار مقام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را به دست آوردند و تحولی در فوتبال این کشور به وجود آمده است. مساله مهم، توان فوتبال ایران است که بالاتر از همه کشورهای آسیایی است و فقط نیازمند همت عالی و برنامه‌ریزی دراز مدت است تا این قدرت را حفظ کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن