شورای شهر

قیمت مرغ در میادین تره‌بار کنترل شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی شاکری در جریان دویست و هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران و پس از استماع گزارش عملکرد مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران، بر ضرورت پیش بینی تمهیداتی برای جلوگیری از ورود میوه‌های قاچاق به میادین تاکید کرد و گفت: در ایام نوروز سال گذشته این میوه ها با ظاهر و طعم متفاوت به کشور وارد شده بود که باید از توزیع آن در میادین جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه اغلب کارگران شاغل در میادین تره‌بار شهرستانی هستند، افزود: سازمان میادین میوه و تره‌بار می تواند تدبیری بیاندیشد تا از ظرفیت جوانان تهرانی جویای کار نیز در میادین بیشتر استفاده شود.

شاکری با بیان اینکه قیمت مرغ در میادین تره‌بار طی روزهای اخیر  7 هزار و ۲۵۰ تومان است که این رقم ۵۰ تومان از قیمت خارج از میادین بیشتر است، خواستار رسیدگی به این موضوع شد.

وی پیشنهاد داد: سازمان میادین میوه و تره‌بار زمینه خرید مجازی را نیز برای شهروندان پیش بینی کند تا به کاهش سفرهای درون شهری کمک شود.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بازدید از مناطق نیاز برخی محلات به احداث میادین میوه و تره‌بار ضروری به نظر می‌رسد، گفت: همچنین ارائه طرح آمایش میادین در شهر و توزیع مناسب آن امری ضروری است.

وی همچنین خواستار تشریح برنامه شهرداری برای جلوگیری از ورود محصولات تراریخته به میادین میوه و تره بار شد.

شاکری در خاتمه تاکید کرد: پدیده دستچین نباید به کاهش کیفیت ارزش محصولات منجر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن