مدیریت شهری

نصب پلکان باربری سنگین در تمام ایستگاه‌های مترو

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الله بهروز با تاکید بر اینکه یکی از دلایل خرابی پله برقی ها استفاده غیرمتعارف و نیز حجم زیاد کاربران است، اظهارکرد: نوع استفاده از پلکان برقی در نگهداشت آن بسیار مهم است. با توجه به اینکه خطوط مترو در تهران خطوط با کاربری بالا به لحاظ حجم تردد شهروندان است، ازدحام زیاد و حجم انبوه ترددها بر روی پله های برقی خرابی و مستهلک شدن پلکان را در پی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه پله های برقی مورد استفاده در خطوط مترو بر مبنای حجم معمول کاربر تهیه شده است، گفت: به همین دلیل با توجه به نوع و میزان استفاده زود خراب می شوند.

قائم مقام معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: شهرداری تهران تلاش کرده طی سال جاری از پله‌های برقی با ظرفیت سنگین در ایستگاه‌های مترو استفاده کند.

بهروز با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تمامی پله‌های برقی نصب شده در ایستگاه های مترو از نوع سنگین بوده است، تاکید کرد: اگر شهروندان با دقت به وضعیت خطوط نگاه کنند، اکنون تنها ۳ یا ۴ مورد خرابی در پله‌های برقی داریم که آن هم مربوط به پلکان‌های برقی است که در گذشته نصب شده است.

بهروز با تاکید بر اینکه تمامی پله‌های برقی خریداری شده از نوع سنگین بوده است، گفت: برنامه ریزی‌ها برای نصب و تعمیر پله‌های برقی خراب و فرسوده نیز بر مبنای سنگین صورت گرفته است.

قائم مقام معاون شهردار تهران در ادامه به شهروندان نیز توصیه کرد: گرچه شهرداری تلاش کرده از پله‌های با ظرفیت سنگین استفاده کند؛ اما شهروندان نیز با استفاده صحیح از پلکان‌های برقی و راه نرفتن بر روی آنها نقش موثری در کاهش زمان خرابی پلکان ها ایفا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن