اجتماعی و فرهنگی

لزوم افزایش سخت گیری بر معاینه فنی اتوبوس های بین شهری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی با اشاره به جزئیات جلسه روز یکشنبه شورای شهر تهران اشاره کرد و افزود: در جلسه امروز وضعیت شرکت واحد اتوبوسرانی برگزار شد که طی آن مهدی چمران به عنوان رئیس مجمع و قناعتی به عنوان منشی رئیس و شجاع پوریان و سرخو به عنوان اعضای هیات رئیسه انتخاب شدند که بر اساس آن دو بازرس قانونی شرکت اتوبوسرانی انتخاب شدند.

وی ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده شرکت اتوبوسرانی ۴۰ درصد زیان‌ده است و این به دلیل هزینه هایی است که هدفمندی یارانه‌ها به این شرکت تحمیل کرده، اما حمایت های دولتی در این بخش به این شرکت نرسیده است. همچنین در این جلسه اخذ عوارض برای کمک به توسعه حمل و نقل عمومی مورد بررسی قرار گرفت و کمک دو درصدی از عوارض ساختمانی به حمل و نقل عمومی به تصویب رسید.

قناعتی با بیان اینکه در این جلسه محمد حقانی به شیوه مدیریتی جلسه روز سه‌شنبه انتقاد داشت، تصریح کرد: رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری در خصوص بوستان مادر تذکر داده که تبدیل به طرح سئوال از شهردار شده است، گفت: محتوای جلسه به صورتی هماهنگ شده بود که بحث ها به شیوه دیگری مطرح شود و آقای حقانی حق را برای خود قائل شد که در جلسات بعدی این موضوع را پیگیری کند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در این جلسه احمد مسجدجامعی نیز با تایید سخنان حقانی گفت که شرایط باید به‌گونه‌ای فراهم شود تا نمایندگان از حق قانونی خود استفاده کنند و به دلیل خطاهای احتمالی در گذشته مورد پرسش قرار نگیرند. اگر به این شیوه بخواهیم عمل کنیم نمایندگان نمی توانند مشکلات شهر را مطرح کنند و میزان حال فعلی افراد است.

عضو کمیسیون عمران شورا همچنین به بررسی دوباره اعتراض مختاباد در خصوص واریز چند میلیارد اعتبار شورا به حساب یکی از اعضا گفت: این موضوع بررسی شد به جز نهاد سمن‌ها، ستاد شورایاری‌ها نیز به همین شیوه اداره می شود البته این حساب ها دو امضا است و ۵ نفر نماینده شورا در این نهادها بر نحوه اجرایی کار نظارت می کنند.

به اعتقاد قناعتی، طرح اینگونه صحبت‌ها در صحن علنی سبب ایجاد حاشیه می‌شود و بهتر بود در جلسه غیرعلنی پیشنهاد سه امضا شدن این نوع حساب‌ها مطرح می شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن