اجتماعی و فرهنگی

دستگیری عاملان شهادت مأموران کلانتری ۱۷ زاهدان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرتیپ دوم پاسدار حسین رحیمی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی به شهادت رسیدن دو تن از ماموران کلانتری ۱۷زاهدان در تاریخ ۲۷/۳/۹۲ ،بر اثر اصابت گلوله توسط افراد ناشناس و با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله چند تیم ویژه از کاراگاهان پلیس آگاهی بررسی موضوع را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از ماهها اقدامات گسترده تخصصی و با اشرافیت اطلاعاتی، سرنخ هایی از دخالت باند ۶ نفره ای از سارقان مسلح در این پرونده را به دست آوردند.

سردار رحیمی ضمن اشاره به اینکه ،ماموران در نتیجه اقدامات تخصصی،‌محل اختفای یکی از اعضای این باند را در شهر زاهدان شناسایی کردند، تصریح کرد: کاراگاهان پلیس با هماهنگی مراجع قضایی طی یک عملیات شبانه پلیسی موفق به دستگیری فرد مورد نظر شده و جهت بررسی بیشتر وی را به پلیس آگاهی منتقل کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اینکه اعضای این باند که با استفاده از مدارک هویتی جعلی به کشور های پاکستان و افغانستان تردد می کردند، افزود: ماموران در ادامه رسیدگی به این پرونده، هویت دقیق این متهمان را شناسایی و پس از تحت کنترل قرار دادن محل تردد این افراد، آنان را طی چند عملیات هماهنگ در شهرستان های زاهدان و چابهار دستگیر کردند.

رئیس پلیس استان سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به کشف تعدادی مدارک هویتی جعلی و چند قبضه سلاح جنگی از مخفیگاه این متهمان گفت: اعضای ۶ نفره این باند در تحقیقات تخصصی و دقیق پلیسی علاوه بر به شهادت رساندن دو تن از ماموران کلانتری ۱۷ زاهدان در تاریخ ۲۷/۳/۹۲ به درگیری مسلحانه منجر به زخمی شدن دو تن در تاریخ ۱۶/۲/۹۲ و همچنین قتل دو تن در پارک ملت زاهدان و سرقت مسلحانه یک دستگاه خودرو تویوتا و سه فقره تیر اندازی منجر به جرح اعتراف کردند.

سردار رحیمی در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تکمیل تحقیقات به مراجع قضایی معرفی شدند، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی ضمن ارائه خدمات انتظامی به تمام اقشار اجتماعی جامعه با تمام توان و قوا با قانون شکنان و هنجار گریزان و کسانی که قصد دارند فضای امن جامعه رابرای مردم ناامن کنند برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد این افراد به اهداف پلید خود دست یابند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن