سیاسی

فراخوان حماس برای شرکت در راهپیمایی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حماس طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفت، از اقشار مختلف ملت فلسطین در کرانه باختری خواست که اهالی قدس را در میدان نبرد تنها نگذارند و به ریخته شدن خون شهدای فلسطینی که آخرین مورد از آنها شهید معتز حجازی بود که صبح روز پنجشنبه توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسید، واکنش نشان دهند.

 

حماس در استان‌های رام الله و بیره نیز از مردم خواست در راهپیمایی خشم فلسطینیان که پس از اقامه نماز جمعه با شعار "همه ما فدای تو ای اقصی" از مقابل مسجد جامع قلندیه آغاز خواهد شد و به سمت ایست بازرسی قلندیه ادامه خواهد یافت، شرکت کنند.

 

این جنبش در استان الخلیل نیز از اقشار مختلف مردم و گروه‌های فلسطینی خواست در راهپیمایی که پس از برگزاری نماز جعه از مقابل مسجد عبد الحی شاهین برگزار خواهد شد، شرکت کنند؛ چرا که حمایت از مسجد الاقصی مسئولیت همگانی است.

 

پلیس رژیم صهیونیستی پس از اینکه روز پنجشنبه مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران فلسطینی بسته بود، تصمیم به بازگشایی آن گرفت تا فلسطینی‌ها بتوانند نماز جمعه را در این مسجد برگزار کنند. پلیس صهیونیستی پس از حادثه ترور یهودا گیلک، فعال راستگرای یهودی، دروازه‌های مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران مسلمان بسه بود، اما به خاطر نگرانی اش از بروز درگیری‌های شدید به خاطر آتش خشم ملت فلسطین و درگیری آنها با نظامیان صهیونیست مجبور به بازگشایی آن شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن