اجتماعی و فرهنگی

ساماندهی موتورسیلکت‌های آلاینده همزمان با ورود به فصل سرما و تشدید آلودگی هوا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه ابتکار درباره ساماندهی موتورسیلکت‌ها با توجه به ورود به فصل سرما و تشدید آلودگی هوا اظهار داشت: ساماندهی موتورسیلکت‌های آلاینده در دستور کار سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا شما معتقد هستید که هر دستگاه موتورسیکلت فرسوده برابر با چند دستگاه خودرو تولید آلودگی می‌کند؟ افزود: اینکه موتورسیکلت‌ها تولید آلودگی می‌کنند پذیرفتنی است اما نه اینکه به اندازه چند دستگاه خودرو؛ باید گفت که بسیاری از موتورسیکلت ها از استانداردها خارج هستند.

وی متذکر شد: با همکاری راهنمایی و رانندگی درصدد هستیم هر کجا که موتورسیکلت‌ها تردد می‌کنند ساماندهی شود تا از تشدید آلودگی هوا جلوگیری به عمل آید.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست متذکر شد: باید در بسیاری از زمینه‌ها و نگرش‌ها تغییرات اساسی ایجاد شود تا شرایط حفظ محیط زیست آن طور که باید فراهم شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: محیط زیست به منظور جلوگیری از  ادامه روند آلایندگی موتورسیلکت‌ها با دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت صنایع و معادن و همچنین مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم را صورت می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن