اجتماعی و فرهنگی

اعطای تسهیلات رفع مشکلات زیست محیطی صنایع

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  حسن پسندیده با اشاره به ظرفیت های بودجه سال ۹۳ کل کشور در بهبود منابع آب و خاک و محیط زیست کشور، افزود: تسهیلات برای طرح های دارای توجیه فنی، اقتصادی و زیست محیطی از سوی بانک های عامل در اجرای بند (د) تبصره (۵) قانون بودجه سال ۹۳ کل کشور اعطا می شود که گام موثری برای حفاظت و بهسازی محیط زیست و حمایت از صنایع و واحدهای تولیدی محسوب می شود.

وی ادامه داد : صنایع برای رفع آلودگی و یا ارتقاء ضوابط و استانداردهای زیست محیطی در حوزه آب و خاک و پسماندها نیازمند تسهیلات هستند .

پسندیده تصریح کرد: ۱۰ درصد از منابع ورودی به صندوق توسعه ملی در سال ۹۳ برای تسهیلات بخشهای خصوصی، تعاونی و بنگاه های اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیردولتی، به طرحهای دارای توجیه فنی، اقتصادی، زیست محیطی در بخش آب، کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، منابع طبیعی و محیط زیست اختصاص می یابد.

مدیر کل دفتر آب و خاک سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: این ظرفیت ارزشمند فراهم شده در کشور برای رفع مشکلات اقتصادی در واحدهایی که در راستای ارتقاء استانداردهای محیط زیست، کنترل، کاهش آلاینده ها از نظر مالی دچار مشکل هستند و می خواهند برای بهبود وضعیت محیط زیست اقدام نماینده را فرصتی مناسب است.

پسندیده از واحدهای مشمول متقاضی و حائز شرایط خواست با هماهنگی ادارات کل حفاظت محیط زیست استانی و براساس ضوابط ابلاغی سازمان اقدام نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا