شورای شهر

گرانی از وضعیت معاینه فنی اتوبوس ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت اله حافظی رییس کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ابتدای یکصدو ششمین جلسه شورا  گزارشی از معاینه فنی اتوبوس های در اختیار بخش خصوصی شرکت اتوبوسرانی شهرداری تهران ارائه کرد و گفت: این اقدام به درخواست مدیر فنی شرکت اتوبوسرانی تهران صورت گرفته است که نتیجه آن قابل تامل است.

وی ادامه داد: از ۷۱ دستگاه اتوبوس اسکانیا متعلق به شرکت فراترابر مهدی هیچ کدام از نظر شرایط شیشه ها مورد تایید قرار نگرفته همچنین از ۳۷ دستگاه اتوبوس شرکت راهبر سبز پاییخت و ماه پیما ایرانیان  نیز تنها ۵ دستگاه از نظر شیشه ها مورد تایید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از مجموع ۱۵ دستگاه شرکت نصر گستر یاران تنها ۸ دستگاه، از ۲۳ دستگاه شرکت های گل های  البرز دماوند و راهیان غرب طلوع تنها ۴ دستگاه، از ۶ دستگاه شرکت خدمات راهبر خودرو آتیه و سیر و رفاه کاسپین تنها یک دستگاه، از ۱۹ دستگاه  شرکت های تاکسی بی سیم ایرانیان و ندای به آوران نیز  تنها ۲ دستگاه مورد تایید قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه این مساله می تواند برای شهروندان مشکل جدید ایجاد  کند، گفت: از شهرداری تهران خواسته می شود تا نظارت لازم را برای بهینه و استانداردسازی اتوبوس ها داشته باشد تا از شیشه هایی با مارک تجاری غیراستاندارد در اتوبوس ها استفاده نشود و نتیجه این اقدامات را نیز  در کمترین زمان به شورای شهر تهران ارسال کنند.

وی همچنین از تنظیم و ارسال نامه ای به رئیس شورای شهر تهران برای انتقال آقای احمد حکیمی پور به کمیسیون بودجه شورای شهر تهران خبر داد و گفت: از آقای جمران خواستم تا درخواست آقای حکیمی پور در صحن علنی شورا بررسی تا از ظرفیت های فنی و تخصصی وی در این کمیسیون استفاده شود.

وی اظهار کرد: در همین راستا درخواست مکتوب دیگری نیز توسط آقای حکیمی پور تهیه شده است که به امضای بیش از ۲۰ نفر از اعضای شورا نیز رسیده است تا رای در صحن علنی صورت گیرد.

مجتبی شاکری رییس کمیته فرهنگی شورا نیز با اشاره به مواد ۱۶۴،۱۶۷و ۱۶۶ برنامه ۵ساله دوم شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در این مواد تاکید شده است که شهرداری تهران موظف است برای پایش برنامه از شاخص هایی که قرار بوده اعلام کند  گزارش عملکردی برنامه را ارائه دهد. اما شاهد این هستیم که عملکرد برنامه بدون شاخص ها ارائه می شود و از سوی دیگر مدلی برای ارزیابی عملکرد ارائه نشده است. این گزارش های ارائه شده حاوی یکسری اعداد و ارقامی است که پایش و ارزیابی از آنها نشده است. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن