اجتماعی و فرهنگی

نظرات کارگروه پارازیت اجرایی شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه ابتکار در خصوص آلودگی صوتی، اظهارکرد: سازمان محیط زیست دارای مصوبه حدود استاندارد به تفکیک روز، شب و کاربردهای مختلف است، به طور مثال در کاربری مسکونی حد استاندارد صدا باید کمتر از ۵۰ دسی بل و در شب کمتر از ۴۵ دسی بل باشد.

 

وی تاکید کرد: در صورتیکه این استانداردها توسط منبع خاصی نقض شود ادارات کل حفاظت محیط زیست موظف به برخورد و رفع مزاحمت است.

 

ابتکار با بیان این که موضوع پارازیت‌ها را از مدت‌ها پیش از طریق وزیر ارتباطات پیگیری شده و جلساتی با حضور سازمان توسط این وزارتخانه برگزار شده‌است، گفت: بر اساس اندازه گیری‌ها و رصد دقیق شرایط و وضعیت در این کارگروه نشان می‌دهد که این نوع استفاده از امواج خیلی در دنیا سابقه طولانی ندارد و نسبت به آثار و عوارض و آسیب‌های آن اطلاعات زیادی در اختیار قرار ندارد.

 

وی افزود: این کارگروه جمع بندی خود را به کمیته ای متشکل از وزرا منتقل کرده و آن کمیته نیز پس از تشکیل جلسه نظر نهایی خود را در این خصوص با رعایت جوانب احتیاط برای محیط زیست و سلامت مردم اعلام کرده است که انتظار می‌رود نظرات این کارگروه مورد توجه قرار گیرد و اجرایی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن