اجتماعی و فرهنگی

گروهی از کیف‌قایان پایتخت زمین‌گیر شدند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در پی وقوع سرقت های مشابه "کیف قاپی داخل خودرو" که طی آن گروهی از سارقین به شیوه شکستن شیشه و یا تخریب در صندوق عقب خودروهای پارک شده اقدام به سرقت می کردند ، موضوع در دستور کار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

 

با بررسی پرونده شکایت تعدادی از شکات و مالباختگان مشخص شد که تمامی این افراد پس از مراجعه به مراکز مالی و تجاری بویژه شعبات بانکی و صرافی ها مورد سرقت قرار گرفته ‌اند. در این حوادث سارقین در فاصله زمانی کوتاهی که مالباختگان کیف حاوی اموال خود را در داخل خودرو گذاشته و برای دقایقی خودروهای خود را ترک کرده اند اقدام به سرقت کرده‌اند.

با توجه به دلایل بدست آمده ، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سارقین در سرقت های خود ابتدا به شیوه زاغ زنی اقدام به شناسایی مالباختگان در مراکز مالی و اقتصادی کرده و پس از تعقیب آنها و در یک لحظه با سوء استفاده از ترک خودرو توسط صاحب خودرو و اطمینان از وجوه نقد و اموال در داخل خودرو ، اقدام به سرقت نموده اند .

 

با توجه به تعدد سرقت ها و به منظور شناسایی اعضای گروه سارقین ، کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی با مراجعه به برخی محل های سرقت به بررسی دوربین های مداربسته پرداخته و با بهره گیری از این تصاویر موفق به شناسایی تصاویر تعدادی از سارقین سابقه دار در زمینه سرقت شدند .

بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته نشان داد که سارقین علاوه بر موتورسیکلت ، با استفاده از انواع خودروهای سواری پژو بویژه پژو ۲۰۶ و پرشیا و همچنین پراید اقدام به تعقیب شکات و مالباختگان کرده و پس از انجام سرقت از محل متواری شده اند .

با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته ، تعدادی از مجرمین سابقه دار به نام های امید (متولد ۱۳۶۳) ، بهزاد (متولد ۱۳۵۷) ، جواد (متولد ۱۳۵۹) و … که بارها به اتهام ارتکاب سرقت داخل خودرو و کیف قاپی دستگیر شده بودند ، شناسایی شدند .

 

با بدست آمدن تصاویر تعدادی از اعضای گروه سارقین ، شناسایی دیگر اعضای گروه و متهمان در دستور کار کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و با انجام اقدامات پلیسی ، تمامی اعضای گروه سارقین و مخفیگاه های آنها در کرج ، فردیس ، ملارد ، شهریار و شهر قدس شناسایی شدند .

با شناسایی هویت و مخفیگاه تمامی متهمان ، هماهنگی های لازم قضایی با شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه ۳۴ تهران انجام و کارآگاهان اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اخد نیابت قضایی به مخفیگاه های آنها در شهرهای حاشیه ای تهران اعزام و در چندین عملیات همزمان ، تمامی متهمان دستگیر و برای ادامه تحقیقات به اداره هجدهم پلیس آگاهی منتقل شدند .

 

با آغاز تحقیقات ، متهمین پرونده صراحتا به ده ها فقره کیف قاپی داخل خودرو در مناطق مختلف شهر تهران تهران و همچنین شهرهای حاشیه ای تهران اعتراف کردند ؛ علاوه بر آن ، متهمین در اظهارات خود عنوان کردند که در چندین فقره از سرقت هایشان با تعقیب خودروهای ویژه پخش مواد غذایی و پس از پایان کار آنها ، با اطمینان از وجود وجه نقد در داخل این خودروها سرقتهای خود را انجام داده اند ؛ علاوه بر آن متهمان اعتراف کردند که در برخی سرقت ها و برای مجبور کردن مالباختگان برای ترک خودرو اقدام به پنچر کردن لاستیک خودروهای آنها کرده و در زمان تعویض لاستیک خودرو از سوی صاحبان خودرو ( مالباختگان ) اقدام به سرقت کرده اند .

 

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، درباره این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره کیف قاپی به شیوه و شگردهای مختلف ، گستردگی مناطق سرقت در مناطق مختلف شهر تهران و دیگر شهرها ، سوابق متهمین در ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، کیف قاپی ، استفاده از اسناد مجعول ، زورگیری و … و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی بویژه شناسایی شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر تمامی اعضای این گروه از سارقین از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران صادر شده است ؛ لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن