سیاسی

پیشنهاد مسکو برای برخورد با افراط گرایان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز در گفتگو با روزنامه "وردنس گانگ" چاپ نروژ اظهار داشت: تلاش های مبارزه با تروریسم باید مبتنی بر قوانین بین الملل و تحت نظارت شورای امنیت باشد.

وی با بیان این مطلب افزود: روسیه پیشنهاد کرده است درباره تهدیدات ناشی از گسترش افراط گرایی و تروریسم در خاورمیانه تحت نظارت بین المللی مطالعات عمیقی انجام شود و طرح فراگیری برای برخورد با این پدیده تدوین شود از جمله اقدامات ملموس برای جلوگیری از حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست ها و ممانعت از تجارت نفت با این افراد.

لاوروف با اعلام اینکه رشد بی سابقه تروریسم داعش یکی از مهمترین تحولات سوریه محسوب می شود تاکید کرد: حل و فصل بحران سوریه باید از طریق مسالمت آمیز انجام شود و گزینه نظامی راه حل این بحران نیست.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه گفت: سوری ها خود باید از طریق گفتگوهای فراگیر و بدون هر گونه دخالت خارجی سرنوشت و آینده کشورشان را تعیین کنند و طرف های خارجی باید گروه های سوری را به گفتگو برای یافتن راه حل میانه که به خشونت ها پایان دهد و امنیت و ثبات را به سوریه بازگرداند تشویق کنند.

لاوروف بر آمادگی مسکو برای حمایت از سوری ها در ایجاد راه حل هایی سیاسی و همکاری با شرکای خود در زمینه دستیابی به سازش سیاسی پایدار در سوریه بر اساس توافقات ژنو در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۲ تاکید کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: حل و فصل نشدن قضیه فلسطین یکی از عوامل اصلی است که به افراط گرایان کمک می کند جوانان را اغوا و آنها را جذب خود کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن