اجتماعی و فرهنگی

تغییر کتب درسی پایه‌های پنجم و نهم از سال آینده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمود امانی طهرانی اظهار داشت: در سال آینده کتاب‌های ریاضی،‌ فارسی و اجتماعی دوره ابتدایی بیشترین تغییر را خواهند داشت؛ پس از آن کتاب‌های دینی و علوم دوره ابتدایی نیز تغییر می‌کند.

وی افزود: در پایه نهم تمام کتاب‌های هشتم وجود دارد و به جای کتاب تفکر و سبک زندگی، کتاب آمادگی دفاعی جایگزین می‌شود.

مدیر کل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری خاطر نشان کرد: برنامه‌های درسی ملی محورهای اساسی دارد که از مهم‌ترین آن الگوی هدف‌گذاری است و به پنج عنصر تفکر،‌ ایمان، علم و عمل و اخلاق ارتقاء یافته است؛ ضمن اینکه به چهار عرصه‌ نظیر خود،‌ خلق، خلقت و خداوند متعال در برنامه دروس ملی توجه شده است.

امانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه حجم کتب درس زیاد نیست، افزود: کم کردن ساعت آموزش در مدارس و تجمیع ساعات درسی با توجه به تک شیفته شدن مدارس پذیرفتنی نیست بلکه این کار موجب کم شدن کیفیت تعلیم و تربیت در دانش‌آموزان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حجم کتب درسی در کشور‌مان نسبت به سایر کشورهای جهان کم است، تصریح کرد: هوشمند‌سازی مدارس در وقت یادگیری دروس به دانش‌آموزان و تدریس مناسب به معلمان کمک بسیاری می‌کند و گاهی اوقات معلمان در جریان تدریس، کلاس‌های درس را به آرامی پیش می‌برند که این کار برای یادگیری دانش‌آموزان موثر نیست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا