شورای شهر

انتقاد سروری به تعیین کمیته ناظر بر همشهری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پرویز سروری در ادامه یکصد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به صحبت‌های مطرح شده از سوی محسن سرخو در خصوص سانسور مذاکرات شورا در روزنامه همشهری و همچنین اخراج سانسورکنندگان در این روزنامه توسط کمیته ناظر از سوی شورا، اظهارداشت: بررسی روزنامه همشهری و زمین فرمانیه دو موضوع جداگانه‌ای بود که در جلسه گذشته مورد بررسی قرار گرفت و امروز هم شاهد هستیم که برخی از اعضاء این موضوع را دوباره مطرح کردند.

 
وی افزود: قطعاً اگر موضوع فرمانیه در جلسه علنی امروز شورا مطرح می‌شد رسانه‌ها قضاوت خوبی را می‌توانستند داشته باشند.
 
سروری ادامه داد: نکته بعدی که باید به آن اشاره کنم بحث روزنامه همشهری است نه موسسه همشهری و ظاهراً موضوع ممیزی است! و اظهارات آقای سرخو بزرگترین دلیل در ممیزی روزنامه همشهری است.
 
رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران خطاب به اعضای شورا گفت: به جملات سرخو دقت کنید، هی می‌گوید این چند نفر سانسورچی و منظورش از این کلمه یعنی کسانی که نظرات دوستان و همقطاران وی را منعکس نمی‌کنند، باید از موسسه همشهری اخراج شوند و این یعنی دخالت در کار اجرا و محتوای روزنامه همشهری.
 
سروری در ادامه خطاب به سرخو خاطرنشان کرد: شما تحمل سخن داشته باشید و این جملات شما کاملاً ممیزی است.
 
سروری گفت: بنده در جلسه گذشته نیز به آقای چمران عرض کردم که اظهارات شما و دوستان در جلسه ضبط می‌شود و این در حالی است که شاهد هستیم که دوستان دو روز هم تحمل نکردند و در واقع انتخاب کمیته ۳ نفره ناظر بر روزنامه همشهری سیاهی‌ترین مصوبه شورا بود و در واقع شورای شهر که از دل دموکراسی برخواسته استبدادی ترین مصوبه را به تصویب رسانده و بر ورودی یک رسانه ممیزی قرار داده است.
 
عضو شورای شهر تهران افزود: متأسفانه آقای سرخو در اظهاراتش می‌گوید نظرات شورا و شما به چه حقی می‌توانید اظهار نظر کنید و ظاهراً با صحبت‌هایی که آقای سرخو می‌کند شورای شهر دو سخنگو دارد ، یک سخنگوی رسمی که آقای تقی‌پور است و دیگری یک سخنگوی معنوی و غیر رسمی یعنی آقای سرخو!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا