اجتماعی و فرهنگی

آماده باش اورژانس ۱۱۵ در آستانه محرم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی خالدی گفت: در صورت بروز حادثه و یا وجود مصدوم و بیمار در تکایا و هیئت های مذهبی، بلافاصله با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

وی افزود: با اعلام آدرس دقیق با رعایت موارد مربوط به قوانین راهنمایی و رانندگی (اعم از خیابانهای یکطرفه و ورود ممنوع) و همچنین تعداد دقیق مصدومین و بیماران، می توان زمان رسیدن تیمهای اورژانس را کاهش داد.

خالدی گفت: مراکز اورژانس ۱۱۵ برای آموزش مسئولین تکایا و هیئت های مذهبی در خصوص نحوه ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در زمان بروز حادثه  قبل از رسیدن اورژانس ۱۱۵ آمادگی کامل دارد.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به بررسی صورت گرفته در خصوص تماسهای انجام شده با مراکز ارتباطات ۱۱۵ در مراسم سال گذشته بیشتر حوادث مربوط به بیماران نیازمند به مراقبت های سوختگی، حوادث و سوانح ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی، بیماران قلبی و تنفسی بوده است.

خالدی گفت: توصیه اصلی اورژانس ۱۱۵ رعایت موارد بهداشتی در طبخ عذا و تامین آب آشامیدنی، سرویسهای بهداشتی، رعایت نکات ایمنی در خصوص تردد سالمندان، رعایت نکات ایمنی در رابطه با برق و گاز و استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و ایمن مطابق با کارشناسی و تایید کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی می باشد.

وی در پایان افزود: در خواست اورژانس ۱۱۵ از روسای هیئت های مذهبی، تاکید و آموزش در خصوص باز نگهداشتن مسیر برای رسیدن آمبولانس بر بالین نیازمندان در زمان انتخاب محل عزاداری و برپایی تکایا و در طول زمان عزاداری و تردد در خیابانها است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا